Oglasi - Advertisement

U današnjem članku vam donosimo recept za raznovrsno tijesto pogodno je za razna slana i slatka jela, a može stajati i nekoliko dana u frižideru , što je idealno za zaposlene žene.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Iako postoje brojni recepti za mekana tijesta koja se mogu čuvati i po nekoliko dana, postoji jedinstven i osebujan recept za luda tijesta koji omogućuje stvaranje slanih i slatkih jela. Za pripremu ludog tijesta potrebno je svega nekoliko minuta, a potrebno je 500 grama višenamjenskog brašna, 500 grama krušnog brašna, žlica šećera, jedna šalica mlijeka, jedna šalica ulja, jedna šalica jogurta, vrećica peciva. praha, paketić kvasca, žličica soli (ili više, ovisno o želji) i dva jaja.

Kako biste osigurali brzo dizanje tijesta, preporučljivo je pustiti kvasac da se aktivira u posudi s toplim mlijekom i žlicom šećera prije miješanja. Nasuprot tome, ako se tijesto namjerava koristiti kasnije, bilo sutra ili za nekoliko sati, nije potrebno prethodno aktivirati kvasac; može se dodati u suhom obliku izravno u brašno.

U prostranoj zdjeli pomiješajte obje vrste brašna, redom dodajući prašak za pecivo, klice, šećer, ulje i sol. Nakon toga unesite jogurt, umućena jaja i mlijeko. Upotrijebite multipraktik za miješanje sastojaka dok se ne postigne kohezivna smjesa, nakon čega prijeđite na korištenje ruku da mijesite smjesu dok se ne formira čvrsto tijesto.


Ako smatrate da je potrebno povećati sadržaj tekućine, možete dodati ili mlijeko ili jogurt; obrnuto, ako tijesto pokazuje ljepljivost, preporučljivo je dodati malu količinu brašna.

Zatim tijesto stavite u vrećicu i spremite u hladnjak. Važno je osigurati dovoljno prostora oko tijesta, jer će ono nastaviti rasti, otuda i naziv “ludo tijesto”.

Tijesto proizvedeno ovom tehnikom je prilagodljivo, pogodno za izradu kolačića, kiflica, pizza, savijača i niza slatkih i slanih jela. Ima mogućnost čuvanja u hladnjaku do sedam dana uz zadržavanje kvalitete.

DODATNI ČLANAK:

SMJERNICE ZA UZGOJ ĐUMBIRA:

Započnite proces stavljanjem ovog snažnog korijena u kućnu posudu. Iako možda već prepoznajete brojne zdravstvene prednosti povezane s đumbirom i njegovu čestu preporuku od strane medicinskih stručnjaka, jeste li upoznati s metodom njegova uzgoja u svom domu?

Proces je jednostavan i danas ćemo ga detaljnije ispitati. Sve što je potrebno je posuda napunjena zemljom i kupljeni korijen đumbira koji podsjeća na ljudsku šaku.

Preporučljivo je odabrati “ruku” s najvećim brojem “prstiju”. Kako bi se povećao prinos voća, neophodno je segmentirati pipke đumbira u više dijelova.

Uzgoj đumbira je iznenađujuće jednostavan.

Stavite jedan prst đumbira u posudu, pazeći da ostane na površini zemlje. Ključno je izbjegavati zakopavanje đumbira ispod zemlje jer je to bitno za uspješnu sadnju. Često zalijevajte đumbir. Iako ne zahtijeva obilje svjetla, toplina joj je neophodna za rast.

Tijekom ljeta ili rane jeseni moguće ju je uzgajati u sobnom prostoru kao sobnu biljku, a naknadno s dolaskom proljeća prenijeti u vrt. Kada premještate biljku iz spremnika u vrt, ključno je odabrati mjesto s rahlom zemljom, kao i osigurati dosljedno zalijevanje. Zabrinutost u vezi sa štetočinama ili drugim problemima koji mogu utjecati na biljku je nepotrebna.

Uz odgovarajuću njegu, mladica zelenog đumbira može doseći visinu od 60 do 120 cm. Prije početka berbe novih gomolja koji će se pojaviti iz tla preporuča se pustiti mladice da sazriju 3 do 5 mjeseci.

Uzgajajte ovu uspješnu biljku kako biste uživali u njezinim brojnim zdravstvenim prednostima.

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here