Oglasi - Advertisement

Profesor dr. Vojislav Perišić, gastroenterolog, upozorio je osobe da ne uzimaju sami sodu bikarbonu, posebno ako pacijenti  ako sumnjaju na probleme s kiselinom.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Ovo se načelo pokazalo neučinkovitim i ne rješava probleme dugoročno, pružajući samo privremeno rješenje dok se situacija ne riješi sama od sebe. Umjesto toga, on preporučuje alternativni pristup rješavanju problema.

“To je zastarjela metoda: kad netko pojede neugodnu hranu, može pribjeći uzimanju tablete antacida. Ako se nakon 45 minuta osjeća poboljšanje, to ukazuje na prisutnost kiseline. Koja je vrsta sode bikarbone ovo, moglo bi se pitati? Služi za privremeno neutraliziranje kiseline na otprilike pola sata, nakon čega njezino djelovanje prestaje trajanje djelovanja koje treba unijeti; soda bikarbona je temeljna—zadržava vlagu dok stručnjaci odlaze’, navela je dr. Perišić.

Dr. Perišić preporučuje konzumaciju čaja za one koji imaju tihe kiseline, koje možda neće izazvati izraženu žgaravicu, ali mogu uzrokovati određenu nelagodu. Prije doručka poželjno je popiti šalicu čaja od gospine trave jer je to jedina sorta koja sadrži spoj koji oblaže želučanu sluznicu. Nakon doručka treba popiti čaj od mente. Bilo bi korisno težiti ukupnom unosu od otprilike 4 do 5 šalica čaja od metvice tijekom dana.

Koju hranu i piće trebamo konzumirati ako osjećamo stalnu nelagodu u želucu?

“Neiskorištenje gazirane kisele vode može dovesti do komplikacija”, rekao je dr. Vojislav Perišić, koji je potom ponudio prehrambene smjernice.

Profesor, koji je mnoge zadivio svojim objašnjenjem o zdravstvenim implikacijama jogurta, ustvrdio je kako je važno rasporediti obroke tijekom dana i pritom voditi računa o raznovrsnosti namirnica. “Konzumirajte pet malih obroka dnevno, s minimalnim udjelom masnoće. Ubacite lagane ugljikohidrate poput pirea od krumpira i mrkve, pripremite pire od jabuke, a zatim uživajte u banani. Dodatno, u prehranu se može uključiti i pečena piletina, divna je, iako joj nedostaje masnoća koja obično doprinosi osjećaju zadovoljstva tijekom probave,” primijetio je liječnik.

Dr. Perišić je primijetio: “Luk je vrlo hranjiv i sadrži kvercetin; to je zaista božja hrana. Moja pokojna majka bi ga prerezala na pola da pocrni na štednjaku prije nego što bi ga dodala u juhu, jer je znala da zdravstvene prednosti.

BONUS :

“Dnevna konzumacija porcije mesa je preporučljiva; dok je soja prihvatljiva, ja je osobno ne preferiram. Najčešće konzumirano meso, kako je primijećeno u jednoj američkoj mesnici, je govedina, a ne teletina. Razlog za ovu sklonost leži u njegova jarka crvena boja, što ukazuje na visok sadržaj željeza, može se naći i cink”, rekao je.

“Kod konzumacije goveđeg komada često se susreće masnoća koja je korisna i sadrži vitamin D. Govedina je ekonomičan izbor i kvalitetom nadmašuje svinjetinu. Preporučljivo je koristiti samo svinjski but, a kada se izliječi Treba konzumirati isključivo crveni dio”, pojasnio je liječnik.

Koje vrste mesa treba izbjegavati?

Postoje, zapravo, četiri kategorije mesa koje bi trebalo izbjegavati:

-Odrezak

Dr. Kecia Joy tvrdi da konzumacija odreska može pridonijeti upalama u tijelu, a također može dovesti do debljanja ako se konzumira u prekomjernim količinama.

Ove su namirnice bogate zasićenim masnoćama koje podižu razinu LDL kolesterola i povećavaju rizik od kardiovaskularnih bolesti.

-Janjetina

Janjetina se može konzumirati u rijetkim prilikama; međutim, važno je napomenuti da je bogat mastima i da može negativno utjecati na zdravlje kardiovaskularnog sustava.

-Svinjetina i Kobasice

POKLANJAMO TI BESPLATNU KNJIGU!

Upiši svoj e-mail i preuzmi BESPLATNU knjigu 'Bogati otac, siromašni otac'! Saznaj kako korak po korak doći do finansijske slobode i izgraditi život iz snova!

Jedan klik do tvoje knjige i novih prilika!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here