Oglasi - Advertisement

Proslavite 100. s odabranim izborom vrhunskih čajeva dizajniranih za različita srčana oboljenja i probleme, skrojenih posebno za vas. Otkrijte koji čajevi mogu pomoći u održavanju zdravlja vašeg srca na jednostavan i ekonomičan način.

Ako imate bolest srca, najbolje je da se klonite biljaka koje razrjeđuju krv kao što su đumbir, cimet, origano i kurkuma. S druge strane, cikla je korisna za krvožilni sustav jer pomaže u smanjenju kolesterola, kontroli krvnog tlaka i ima protuupalna svojstva.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Ljekovito bilje dugo je služilo kao primarna metoda za liječenje srčanih problema. Temelj narodne medicine ukorijenjen je u znanju koje se prenosi generacijama; međutim, znanstvene studije o njegovoj učinkovitosti često nedostaju.

To ne znači da su ovi lijekovi neučinkoviti, ali bitno je posavjetovati se s liječnikom prije njihove uporabe ili bilo kojeg drugog tretmana, posebno kada se radi o ozbiljnim ili kroničnim stanjima.

Ispravno funkcioniranje srca ovisi o ravnoteži drugih tjelesnih sustava. Čimbenici poput pretilosti, poremećaja štitnjače i bolesti bubrega mogu narušiti zdravlje srca. Rješavanjem ovih problema možemo podržati rad srca. Osim toga, ključno je održavanje odgovarajuće ravnoteže minerala uključenih u stanične procese. Ako se utvrdi poremećaj srčanog ritma povezan s anemijom, biljke se mogu koristiti za obnavljanje razine željeza.

U slučajevima kada nedostaje kalija, neophodnog za pravilan rad srca, možemo se okrenuti biljkama s visokim udjelom kalija kako bismo nadoknadili taj nedostatak. Osim toga, neke biljke, poput anđelike, imaju spojeve koji djeluju kao blokatori kalcija. Stoga, ako pojedinac koristi lijekove koji blokiraju kalcij, važno je biti oprezan. Također treba biti posebno oprezan s pacijentima koji su podvrgnuti dugotrajnoj terapiji antikoagulansima.

Biljke koje razrjeđuju krv, uključujući đumbir, cimet, origano, kurkumu, paprenu metvicu, trešnje, grožđice, borovnice, grejp, naranče i mandarine, treba izbjegavati jer mogu povećati rizik od krvarenja.

Problemi vezani uz krvožilni sustav vrlo su raznoliki, a obuhvaćaju stanja kao što su angina pektoris, ateroskleroza, povećanje i slabost srca, različiti oblici tahikardije, upale vena i nepravilnosti krvnog tlaka.

 

Među njima posebno je zastupljena hipertenzija (visoki krvni tlak). Da biste upravljali ovim stanjem, bitno je usvojiti promjene u načinu života — kao što je uključivanje više povrća i voća u prehranu, povećanje potrošnje vode, smanjenje unosa soli i jednosatne šetnje prirodom tri puta tjedno. Posebno korisne namirnice za zdravlje srca uključuju gotovo sve vrste kupusa i tamno lisnato povrće poput špinata i blitve, a kopriva se također preporučuje tijekom proljeća kada se priprema na sličan način.

Orašasti plodovi poput oraha i lješnjaka obiluju korisnim masnim kiselinama i treba ih konzumirati redovito, ali umjereno kako biste spriječili prekomjerno debljanje. Među biljkama treba posebno istaknuti glog. Stoljećima, još od srednjeg vijeka, koristi se za liječenje bolesti srca i krvnih žila, služeći i kao tonik i umirujuće sredstvo za srce. Danas smo upoznati s aktivnim spojevima koji se nalaze u glogu, a biljni lijekovi izvedeni iz njega spadaju među one s najtemeljitije dokumentiranom kliničkom učinkovitošću.

Glog ima vitalnu ulogu u poboljšanju i reguliranju rada srca. Nadalje, služi kao učinkovit regulator krvnog tlaka, snižavajući povišen krvni tlak, a također povećavajući niski krvni tlak kod osoba s oslabljenim srčanim mišićima. Ova biljka je korisna za liječenje oštećenog srčanog mišića kod starijih osoba, rješavanje upale srčanog mišića, upravljanje začepljenjima krvnih žila i ublažavanje angine pektoris. Osim toga, pomaže u smirivanju živčanog sustava.

Valerijana, umirujuća biljka, obično se koristi u borbi protiv stresa i nesanice, a također pomaže kod problema sa srčanim ritmom i smanjuje krvni tlak. Slično tome, prava srčanica (Leonurus cardiaca) nudi usporedive prednosti; smiruje živce, podržava rad srca, a može se konzumirati samostalno ili u mješavinama biljnih čajeva.

Mješavina čaja osmišljena za jačanje zdravlja srca.

Po 4 žlice ružmarina i matičnjaka pomiješajte s 2 žlice lišća ruže. Dobro promiješajte, pa žlicu ove mješavine prelijte s 2-3 decilitra kipuće vode. Konzumirajte jednu šalicu tri puta dnevno. Za intenzivno lupanje srca pomiješajte po 2 žlice narančine kore, lavande i komorača. Uzmite žlicu ove mješavine i ostavite je u 300 ml vode 8-12 sati, zatim kuhajte 3-4 minute. Ograničite unos na jednu žlicu dnevno prije spavanja.

Tradicionalni lijek za srčana oboljenja.

Po 25 grama mente i matičnjaka pomiješajte s po 10 grama kamilice, komorača, stolisnika, cvijeta gloga i kore kruške. Uzmite 3 žlice ove mješavine, prelijte je s 500 mililitara vruće vode i ostavite poklopljeno da stoji preko noći. Konzumirajte ga umjesto vode nakon obroka.

Čaj za srce

U 3 decilitra vode dodajte 3 žlice srčanika (Leonurus cardiaca) i kuhajte 3 minute. Konzumirajte šalicu ove mješavine dva puta dnevno. Učinkovitija je uporaba svježe biljke, a dozu treba udvostručiti.

Biljni čaj od gloga

Za pripremu čaja od gloga uzmite žličicu osušenih, usitnjenih listova i cvjetova gloga, prelijte s 2,5 decilitra vruće vode i ostavite da odstoji 15 minuta prije nego procijedite. Preporučljivo je piti tri šalice ovog čaja dnevno, uz liječnički nadzor. Što se tiče ružmarina, on je biljka koja se preporučuje i za povećanje i za snižavanje krvnog tlaka, no treba ga izbjegavati u slučajevima vrlo visokog tlaka.

Tinktura od gloga: Za pripremu uzme se 20 grama cvjetova i listova gloga i prelije se sa 100 mililitara 96 ​​postotnog alkohola. Pustite smjesu da se strmi tri tjedna prije naprezanja. Za snižavanje visokog krvnog tlaka uzimajte 15 kapi tri do pet puta dnevno na kocki šećera ili pomiješanih u vodi prije jela.

Cvjetovi heljde: Čaj se može skuhati od osušenih zelenih dijelova biljke heljde, koje treba ubrati u fazi cvatnje. Ovaj čaj blagotvorno djeluje kod raznih krvožilnih oboljenja, uključujući proširenje vena, pucanje kapilara i različite vrste kapilarnog krvarenja, kao i kod lošeg pamćenja, reumatizma, visokog krvnog tlaka, glaukoma i dijabetesa. Preporučuje se piti tri do četiri šalice dnevno u trajanju od šest do osam tjedana.

kopriva

Dodajte dvije žličice svježih ili suhih listova koprive u šalicu vruće vode, poklopite i ostavite da odstoji deset minuta prije nego što procijedite. Konzumirajte tri šalice dnevno. Kopriva pomaže u regulaciji krvnog tlaka zbog svojih diuretičkih svojstava, a preporučuje se i za jačanje krvnih žila.

Pseći čičak

Listovi čička obiluju vitaminima, flavonolima, sterolima i proteinima. Čaj dobiven od ovih listova koristi se za razne zdravstvene probleme, uključujući artritis, giht, čir na želucu i osipe koji su posljedica zaraznih bolesti. Također pomaže u regulaciji krvnog tlaka i ublažavanju simptoma povezanih s krvnim žilama. Za pripremu čaja jednostavno prelijte vrućom vodom žličicu osušenih listova i ostavite poklopljeno da odstoji 10 minuta.

Biljni čaj od vrijeska

U tradicionalnoj medicini savjetuje se pospješivanje rada srca. Da biste to učinili, uzmite žličicu suhih cvjetova vrijeska (Calluna vulgaris), dodajte u šalicu vruće vode, ostavite da stoji 10 minuta, a zatim procijedite smjesu.

Namočiti lavandu.

Za pripremu sakupite 1 do 1,5 kg lavande s 12 litara vode. Lavandu kuhajte na laganoj vatri otprilike 30 minuta, a zatim dodajte vodu u kadu. Po potrebi prilagodite temperaturu dodavanjem mlake vode. Poznato je da ova biljka potiče opuštanje, smanjuje otkucaje srca i krvni tlak.

Čaj od oleandra.
Zakuhajte šalicu vode i prelijte je preko jedne do dvije žličice korijena i ostavite da se kuha deset minuta. Konzumirajte dvije do tri šalice dnevno.

Stolisnik biljni infuzija

Dodajte jednu do dvije čajne žličice stolisnika u šalicu vruće vode, ostavite da odstoji pet minuta, zatim procijedite. Preporučuje se konzumiranje tri do četiri puta dnevno, idealno uz obroke.

Biljni čaj od lipe

Dodajte dvije do tri žličice cvjetova lipe u šalicu kipuće vode i ostavite da se kuha 5-10 minuta. Konzumacija 2-3 šalice dnevno može pomoći u smanjenju visokog krvnog tlaka. Srčanim bolesnicima savjetuje se savjet liječnika ili fitoterapeuta prije korištenja proizvoda od lipe.

Stolišnikovi tekući ekstrakti

U staklenku stavite 50 grama osušenog i usitnjenog stolisnika, pa dodajte jednu litru rakije sa sadržajem alkohola od 40 do 45 posto. Ostavite smjesu na toplom mjestu 14 dana uz povremeno miješanje. Nakon toga procijedite tekućinu i pretočite u bocu. Konzumirajte žlicu ujutro i opet navečer.

Vječni čaj

Iako je smilje prvenstveno prepoznato kao kozmetička biljka, od njega se priprema i ljekoviti čaj. Za pripremu ovog čaja dvije žličice suhih cvjetova smilja pomiješajte s 2 dl vruće vode i ostavite da odstoji 15 minuta prije nego što procijedite. Ovaj naparak pomaže probavi, snižava krvni tlak i razinu kolesterola te jača cjelokupnu snagu organizma.

Bol u prsima zbog angine.

Pomiješati po 15 grama oleandra, cvijeta gloga, cvijeta lavande, srčike, kima i komorača sa 10 grama matičnjaka. Od ove mješavine uzmite 3 žlice i dodajte 5 decilitara vruće vode. Pokrijte smjesu i ostavite da se strmi 2 sata. Nakon toga procijedite tekućinu i zasladite medom. Ovaj napitak treba konzumirati tijekom dana u 3 do 4 navrata.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here