Oglasi - Advertisement

Brojni uređaji koji se nalaze u našim kućama su tu kako bi nam  značajno pojednostavili život Naime,  hladnjak ili zamrzivač jedan je od najbitnijih kućanskih uređaja jer pomaže u očuvanju hrane i održavanju njezine svježine što duže.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Nema razloga za brigu ako vam stari zamrzivač uzrokuje stres, kvari ili nakuplja led. Pomoću ove metode možete bez napora ukloniti mraz jednom ili dvaput bez problema. Ako se i vi suočavate s ovom situacijom, imamo praktično rješenje za vas. Web stranica nudi korisne savjete za pojednostavljenje postupka odmrzavanja vašeg zamrzivača.

Pretjerano nakupljanje leda, poznato kao ledeni omot, čest je problem s kojim se susreće u starijim zamrzivačima. Redovito odmrzavanje možda neće dosljedno riješiti problem, jer se mraz može vratiti za samo 4 do 5 dana. Nakupljanje leda u zamrzivaču može dovesti do smanjenog kapaciteta skladištenja i veće potrošnje energije.

Osim toga, hrana ostaje dulje svježa i ima ugodniji okus kada se čuva u čistom okruženju. Pretjerano nakupljanje leda može smanjiti učinkovitost uređaja, što dovodi do većih računa za struju. Kada odmrzavate zamrzivač, važno ga je dobro očistiti kako biste bili sigurni da ostaje higijenski. Započnite skidanjem svega s polica, zatim otvorite vrata i isključite uređaj iz struje da biste ga isključili. U ovom trenutku pustite da se predmeti iz zamrzivača izvade kako bi se sav led otopio.

Unatoč tome, malo ljudi primjećuje da se na dnu uređaja nalazi poseban ventil ili lijevak koji olakšava uklanjanje viška vode. Treba ga otvoriti ili izvaditi nakon što počne proces odmrzavanja, jer je namijenjen za drenažu. Izgled i položaj ove značajke razlikuju se ovisno o modelu zamrzivača, tako da detalje možete provjeriti u priručniku ili sami. Nakon što izvadite police, trebali biste ga pronaći bez poteškoća. Obavezno postavite posuđe ispod njega.

  • Najučinkovitiji izbor je pladanj koji može djelomično kliziti ispod hladnjaka. Kako biste izbjegli curenje viška vode na pod, ručnikom zaštitite prag zamrzivača. Nakon što se led potpuno otopi, očistite unutrašnjost zamrzivača sapunom i vratite ladice na njihova izvorna mjesta. Nakon što se sve osuši, ponovno spojite uređaj.

Kada je prikladno vrijeme za odleđivanje zamrzivača?

Nakupljanje leda u zamrzivaču može biti problematično iz više razloga: – Smanjuje iskoristivi prostor. Uređaj mora više raditi kako bi funkcionirao zbog prisutnosti leda, što dovodi do veće potrošnje energije. Osim toga, nakupljanje leda može skratiti životni vijek zamrzivača. Led koji se stvorio možda nije uvijek čist i može širiti neugodan miris. Ovo su jasni znakovi da je vrijeme za odmrzavanje zamrzivača.

Općenito se preporučuje da se ovo održavanje provodi dva puta godišnje, bilo da je uređaj ormar, škrinja za zamrzavanje ili kombinacija hladnjaka. Proces uklanjanja leda traje samo oko 3 minute.

Najbrži i najjednostavniji način odmrzavanja zamrzivača uključuje korištenje tople vode i slane vode. Na primjer, možete staviti plastičnu bocu napunjenu vrućom vodom u zamrzivač dok pripremate otopinu soli. Da biste napravili ovu otopinu, pomiješajte dvije žlice soli s toplom vodom, zatim je prenesite u bocu s raspršivačem i nanesite na stijenke zamrzivača. U roku od samo nekoliko minuta primijetit ćete da se led počinje topiti, što vam omogućuje da ga pažljivo uklonite nemetalnim alatima — poput štapića, drvene žlice ili bilo kojeg drugog drvenog predmeta koji neće oštetiti stijenke zamrzivača.

Kako biste uklonili teške mrlje, očistite unutrašnjost uređaja mješavinom bijelog octa i sode bikarbone. Nakon što se površina potpuno osuši, ponovno uključite zamrzivač i ostavite ga da radi najmanje jedan sat. Nakon dovršetka ovih koraka, nanesite tanak sloj glicerina na suhu plastiku kako biste izbjegli prebrzo zamrzavanje zamrzivača. Ako glicerin nije dostupan, obično biljno ulje služi kao odgovarajuća zamjena. Sada možete vratiti hranu u zamrzivač, pazeći da je ne pretrpate jer je odgovarajuća cirkulacija zraka ključna.

Redovito održavanje vašeg zamrzivača može produljiti njegov vijek trajanja. Ključni aspekt ovog održavanja uključuje odmrzavanje zamrzivača otprilike jednom svaka tri mjeseca. Međutim, odmrzavanje je samo jedan od nekoliko važnih zadataka. Kako biste spriječili razvoj bakterija, bitno je očistiti i unutarnje stijenke i šavove. Za ovaj korak koristite samo čisti ocat.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here