Oglasi - Advertisement

Najčešća vrsta gljivične infekcije je Candida albicans, koja se može pojaviti na različitim dijelovima tijela, uključujući usta, probavni trakt, vaginalnu regiju, kao i zahvatiti kožu i druge sluznice. Obično ove infekcije ne predstavljaju ozbiljan rizik kada imunološki sustav ispravno funkcionira.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Što se događa kada imunološki sustav ne radi najbolje? Candida, prirodna gljivica koja pomaže u apsorpciji hranjivih tvari i probavi, može dovesti do brojnih problema kada se pretjerano razmnoži. Oralna kandidijaza jedan je od čestih simptoma povezanih s ovim stanjem. Ako se Candida pretjerano razmnoži unutar probavnog trakta, može ući u krvotok i otpustiti toksine, što može rezultirati sindromom curenja crijeva.

Kada je pH ravnoteža tijela poremećena, to može dovesti do nekontrolirane proliferacije Candide, što rezultira raznim zdravstvenim problemima u cijelom tijelu. Stoga je ključno održavati zdravu bakterijsku ravnotežu i snažan imunološki sustav za borbu protiv ove uporne infekcije. Sindrom prekomjernog rasta kandide odnosi se na stanje koje karakterizira pretjerani rast gljivice, što može rezultirati kroničnim zdravstvenim problemima.

  • Osobe koje prije nisu imale tešku gljivičnu infekciju mogu razviti novu osjetljivost ili alergiju na različitu hranu kao što su mliječni proizvodi, jaja, kukuruz ili gluten. Prehrana bogata šećerom, rafiniranim ugljikohidratima i alkoholom može pridonijeti nastanku infekcija Candidom, jer te tvari potiču rast gljivica. Osim toga, postoji više drugih čimbenika koji mogu igrati ulogu u ovom problemu.

BONUS TEKST:

Uobičajena zabluda je da mnogi pojedinci misle da imaju prekomjernu težinu, čak i kada nisu. U ovom ću članku navesti čimbenike koji pridonose salu na trbuhu i predstaviti praktične metode za njegovo smanjenje. Možda već poznajete nelagodu koja dolazi s nadutošću. Ovdje će se raspravljati o nekoliko mogućih uzroka ovog problema.

Konzumacija hrane koja opterećuje vaš probavni sustav može dovesti do nadutosti. Kao rezultat toga, preporučljivo je izbjegavati začinjenu i brzu hranu. Nadalje, neki pojedinci mogu osjetiti nelagodu ili alergije na određenu hranu. Među svim mogućim iritantima, gluten se ističe kao najčešći uzrok problema kod mnogih pojedinaca.

Da biste učinkovito prešli na ovu drugačiju metodu prehrane, bitno je točno odrediti o kojoj je hrani riječ i namjerno je se kloniti. Iako bi se usvajanje ovog novog plana prehrane u početku moglo činiti zastrašujućim, u potpunosti je ostvarivo uz predanost i odlučnost.

Srećom, postoje brojne zamjene bez glutena za hranu koja sadrži gluten, zbog čega je bitno znati koje su prikladne opcije. Količina konzumirane hrane igra značajnu ulogu u tome kako se osjećate u želucu. Uspostavljanje ravnoteže je ključno, jer i prejedanje i uskraćivanje mogu dovesti do nelagode. Odlučite se za razumne veličine porcija kako biste uživali u svom obroku umjesto da ga žurite. Konzumacija alkohola može dovesti do raznih problema, poput oštećenja unutarnjih organa, nadutosti, nelagode u trbuhu i pojačanog stvaranja plinova.

Prirodni voćni sokovi su superiornija opcija u usporedbi s umjetno gaziranim pićima i sličnim pićima. Potonji su prepuni štetnih toksina koji mogu negativno utjecati na vaše zdravlje. Odabir prirodnih sokova je razumnija odluka jer hranjive tvari koje oni nude nemaju nikakve štetne učinke.

KOJE SU NAJBOLJE OPCIJE ZA VEČERU?

Nutricionistica Maria dijeli dva važna savjeta za zdravu probavu.
Nutricionistica Marija Milanović iznosi svoje preferencije za večeru, ističući da su njeni prijedlozi jednostavni, brzi za pripremu i hranjivi. Budući da je večera posljednji obrok u danu, donošenje zdravih odluka može biti izazovno, osobito kada ciljate na niskokalorične opcije koje vas drže zadovoljnima do doručka. Nutricionistica Marija Milanović na našem portalu ističe važnost ne samo odabira namirnica već i rasporeda obroka.

Za bolju probavu i osjećaj ugode u želucu, preporučljivo je večerati najmanje dva sata prije spavanja.

Počnite s pripremom piletine; začinite i ispecite po želji prije rezanja na komade. Zatim operite i nasjeckajte zelenu salatu prema potrebi ili se odlučite za prethodno narezanu salatu ako nemate vremena. Ubacite malo cherry rajčica koje se prema želji mogu prepoloviti ili narezati na četvrtine. Zatim dodajte narezanu piletinu s roštilja zajedno s maslinovim uljem, limunovim sokom, grčkim jogurtom i začinima po želji.

Ova opcija večere je praktična, zahtijeva otprilike 20 minuta za pripremu i prenosiva je za obroke u pokretu. Nutricionisti daju dodatnu preporuku: “Osim ove opcije, razmislite o skuti u kombinaciji sa salatom i sjemenkama, kao io bijeloj ribi posluženoj uz povrće sa žara poput bakalara, pastrve, brancina ili orade.” Istražite neke od njezinih ideja za zadovoljavajuću i ukusnu večeru.

 

 

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here