Oglasi - Advertisement

Kanalizacija se ubraja među najznačajnije izume čovječanstva; međutim, pravilno održavanje je neophodno kako bi se osigurao njegov učinkovit rad. Nerijetko se u kućama ili stanovima javljaju začepljenja zbog odlaganja masnoće i ostataka hrane.

Jeste li se ikada vratili s jednotjednog odmora i otkrili neugodan miris u svom stanu, iako ste prije toga uklonili sve kvarljive stvari i iznijeli smeće? Izvor mirisa je vjerojatno odvod. Moja majka je naučila učinkovito rješenje za ovaj problem od vodoinstalatera, a mi ga primjenjujemo kad god putujemo. Redovito korištenje vode pomaže da odvod nesmetano teče, što sprječava stvaranje neugodnih mirisa i truljenja.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Kao rezultat toga, postoji odsutnost mirisa. Kada se voda ne koristi dulje vrijeme, ostaci u odvodu mogu potaknuti rast bakterija, što može uzrokovati truljenje i neugodne mirise. Kako bi spriječio ovaj problem, vodoinstalater je preporučio isplativo i učinkovito rješenje. Prije polaska samo ulijte malu količinu omekšivača u svaki sudoper.

To stvara tanku barijeru koja sprječava širenje mirisa, osiguravajući da se nećete suočiti s ovim neželjenim iznenađenjem po povratku. Osim toga, umjesto da se susrećete s neugodnim mirisom, dočekat će vas ugodna aroma.

  • Moja šogorica ima fantastičan pristup postizanju iznimno čistih tepiha. U mom stanu svaka soba ima tepihe, a čak i kada nisu na podu, njihovo održavanje zahtijeva značajno ulaganje vremena. Moram napomenuti da sam pokušao slijediti bakine metode čišćenja, ali nisu dale željene rezultate. Međutim, ovaj jednostavan recept sa soli i omekšivačem za rublje mi se pokazao najučinkovitijim. Godinama ga koristim uz svoju šogoricu; zahtijeva minimalan napor, a daje izvanredne rezultate—čiste tepihe, žive boje i ugodan miris koji prožima cijeli stan.

Proces održavanja traje 10 minuta i potreban je samo jednom u tri mjeseca. Potrebne stvari uključuju: vodu, omekšivač, sol i tkaninu od sintetičkih vlakana. Postupak započinje usisavanjem tepiha kao i obično. Zatim pomiješam dvije žlice soli s jednom žlicom omekšivača u ispod litre vode. Nakon namakanja krpe od mikrovlakana u ovoj otopini za čišćenje, nastavljam s brisanjem cijelog tepiha, slično brisanju poda, bez potrebe za ribanjem određenih područja; tepisi u kuhinji i dnevnom boravku čiste se za samo 10 minuta.

Nijansa tepiha je živa i svijetla, djeluje svježe i bez ikakve prljavštine. Ključni aspekt je osigurati da vaš stan ima ugodan miris. Ovu metodu čišćenja koristim svaka tri mjeseca, a tepisi i dalje izgledaju kao novi. Klonim se tradicionalnih metoda poput octa ili sode bikarbone jer se ta tehnika za mene pokazala najučinkovitijom. Ako namjeravate dovršiti svoje zadatke prije praznika, preporučujem da slijedite taj primjer. Za najbolje rezultate kombinirajte ga s alkoholom. Uzmite 2 mjerice omekšivača (volim koristiti poklopac za mjerenje) i pomiješajte ga s 2 mjerice alkohola, a zatim ulijte mješavinu u posudu od 1 litre.


Umjesto običnog deterdženta, dodajte destiliranu vodu i upotrijebite je za brisanje poda. Ovom metodom sve će sjajiti briljantno i nećete morati brinuti o nakupljanju prašine na podu kao što se obično događa. Štoviše, izvrsno djeluje na uklanjanje mirisa kućnih ljubimaca. Ovaj proizvod koristim kod kuće kao višenamjensko rješenje za čišćenje. Smatram da je ovo sredstvo za čišćenje posebno učinkovito u mojoj kupaonici, posebno na bijelim ormarićima, kadi i tuš kabini na kojima su bile vidljive mrlje.

Nedavno sam nanio ovo nevjerojatno sredstvo za čišćenje kućanstva da obrišem površine, a kupaonica je na kraju izgledala nevjerojatno sjajno; čak su i teške, stare mrlje nestale. Prozori su besprijekorni, namještaj svijetao, a kuhinja uredna. Pomiješanjem male količine omekšivača s vodom, vaš će namještaj i prozori prekrasno blistati. Samo očistite kao i inače i možete baciti osvježivač zraka; ovaj DIY čistač eliminira potrebu za njim. Obično koristim ovo sredstvo za čišćenje kućanstva, razrjeđujući ga vodom za čišćenje svih površina. To je savršeno rješenje za rješavanje nakupljanja kamenca pod tušem.

Imajte na umu da je omekšivač dizajniran za svoju namjenu i također može biti koristan u borbi protiv kamenca. Nikada nisam postigao takvu razinu čistoće na staklu glave tuša. Kombinacija alkohola i omekšivača pokazala se najučinkovitijom metodom.

Jednostavno sam ga miješao dok nije dobio rijetku konzistenciju, što je olakšalo prskanje iz bočice. Mekani materijal je brzo smotan, i ubrzo je tuš blistao kao da je potpuno nov. Kombinacijom alkohola i omekšivača možete učinkovito očistiti vitraje i polirani namještaj.
Još jednom pomiješajte malu količinu omekšivača s malo alkohola i destilirane vode.

Korištenje ovog spreja tijekom glačanja vaše odjeće ostavit će prekrasan miris. Ponekad zamagljujem i ormariće, što mi omogućuje da odustanem od dodavanja omekšivača tijekom pranja. Na taj način postižem svježe namirisano rublje i spokojnu atmosferu bez moljaca, a sve to bez potrebe za omekšivačem tijekom pranja. Omekšivač nije bio učinkovit za mene u procesu pranja rublja, što je rezultiralo ljepljivim ručnicima i perilicom koja se začepila. Sada jedva čeka isprobati savjete stručnjaka za perilice rublja. Ako ovisite o tome dulje vrijeme, kao ja, to vam može uvelike zakomplicirati život.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here