Oglasi - Advertisement

Briga o sobnim biljkama ponekad se može činiti izazovnim zadatkom. Osjetljiva tema u tom smislu je zalijevanje, jer je često potrebno vrijeme da se odredi odgovarajuća količina za svaku pojedinu biljku. Osim toga, možda ne shvaćate da vrsta vode koju koristite za svoje sobne biljke također igra značajnu ulogu.

U određenim područjima postoje redoviti savjeti protiv konzumiranja nefiltrirane vode iz slavine, što dovodi do pitanja o njezinoj prikladnosti za vaše zelene ljubimce. Prema hortikulturistu Justinu Hancocku, koji je razgovarao s “Real Simple”, korištenje vode iz slavine za kućne biljke općenito je prihvatljivo u većini situacija.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Pojašnjava da postoje neuobičajeni slučajevi u kojima bi razine fluora u vodi mogle biti povišene, što potencijalno utječe na određene biljke koje su osjetljive na fluor. Unatoč tome, ako naiđete na takav scenarij, imate mogućnost “razrijediti” svoju vodu iz slavine destiliranom ili flaširanom vodom kako biste postigli prihvatljiviju koncentraciju fluorida.

Postoji li najprikladnija vrsta vode za biljke?

Prema Hancocku, kišnica se često smatra najboljom opcijom zbog svojih prirodnih kvaliteta; međutim, napominje da je “na većini lokacija voda iz slavine, kišnica, voda u bocama i tako dalje savršeno prihvatljiva.

Stručnjak navodi: “Izazov korištenja prave količine vode za sobne biljke mnogo je značajniji od specifične vrste vode koja se koristi.

U nastavku pogledajte neke od savjeta Justina Hancocka za uzgoj biljaka kod kuće:

 

BONUS TEKST:

Ljubitelji biljaka smatraju ovaj cvijet jednim od najljepših, ali i najmelankoličnijih, budući da ima najkraći životni vijek.

Kadupul, također poznat kao “kraljica noći”, cvjeta samo jednu noć. Proces cvatnje počinje u ponoć i uvene prije svitanja. Ovaj iznimno rijedak cvijet uglavnom raste na Šri Lanki, a samo ograničen broj ljudi ima priliku vidjeti ga.

Ovaj cvijet nosi titulu najtraženije biljke na svijetu, ali se nikad ne prodaje, niti jedan cvjećar nije uspješno napravio aranžman od njega, jer ga je gotovo nemoguće locirati. Osim Šri Lanke, može se naći iu Meksiku, Venezueli i Teksasu. Kada turisti putuju u Šri Lanku, obično imaju snažnu želju vidjeti ovaj cvijet i doživjeti njegove očaravajuće kvalitete.

Nekoliko trenutaka nakon što cvijet Kadupul procvjeta, njegove latice mijenjaju izgled i on potpuno uvene prije zore. Ovaj cvijet je među najskupljim na svijetu zbog svojih jedinstvenih karakteristika.

Čak ni botaničari tek trebaju shvatiti zašto ovaj cvijet tako brzo vene.

Gotovo sve biljke uživaju u šećeru, pa tako i kaktusi. Prije zalijevanja možete posuti 1 žličicu šećera na tlo u posudi ili možete pomiješati 1 žličicu šećera s 1 čašom svježe vode kako biste hidratizirali biljku. Za njegu fikusa zalijevajte ga jednom mjesečno zaslađenom vodom, pomiješajući 1 žličicu šećera u 1 litru vode.

Osim toga, brisanje lišća mlijekom će poboljšati sjaj i cjelokupni izgled biljke. Inače, mlijeko se pokazalo vrlo korisnim za biljke. Neke domaćice koriste štrcaljku za ubrizgavanje mlijeka ravno u stabljiku biljke. Korištenje ricinusovog ulja kao gnojiva daje izvanredne rezultate za biljke.

U litru vode koja je odstajala nekoliko dana dodajte 1 žličicu ricinusovog ulja. Čvrsto pričvrstite bocu i temeljito je protresite. Važno je osigurati da je ricinusovo ulje dobro otopljeno i pomiješano s vodom kako bi se spriječilo oštećenje korijena biljke. Nakon mućkanja, čim ulje ispliva na vrh, nastavite zalijevati cvijeće. Za biljku koja cvjeta jednom godišnje dovoljno je jednokratno hranjenje. Međutim, ako biljka kontinuirano cvjeta, treba je prihranjivati ​​mjesečno.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here