Oglasi - Advertisement

Ako mislite da je naša sudbina unaprijed određena nebeskim tijelima, onda će vas ovaj članak zanimati. Prema numerolozima i astrolozima, točno vrijeme našeg rođenja – bilo da je to jutro, popodne ili kasna večer – ima važnost.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Prepoznavanjem numeričke vibracije povezane sa satom našeg rođenja, možemo otkriti uvide u svoje ponašanje, emocije i stavove. Svaki sat u danu ima astrološku frekvenciju koja utječe na varijacije naših bioenergetskih impulsa.

Vremenski okvir od ponoći do 2 sata ujutro okarakteriziran je kao trenutak u kojem se pojavljuju najznatiželjniji i radoznali ljudi. Od 2:00 do 4:00 ujutro rađaju se oni s izraženom radnom etikom i jasnim fokusom na materijalne ciljeve.

U ranim jutarnjim satima od 4:00 do 6:00 ujutro dolaze hrabri pojedinci, obdareni izvanrednom sposobnošću da se uhvate u koštac sa svim preprekama s kojima se susreću i koji utjelovljuju osobine pravih vođa. Između 6:00 i 8:00 ujutro, pojedinci s naglašenim duhovnim i mističnim kvalitetama dolaze u postojanje, obdareni posebnim osjećajem empatije.

Od 08:00 do 10:00 rađaju se pojedinci koji utjelovljuju duboki humanizam i prirodni šarm. Razdoblje od 10:00 do 12:00 sati. vidi dolazak onih vođenih snažnom željom za promjenom i poboljšanjem svijeta oko sebe, duboko upoznatih s ambicijom i s njom povezanim težnjama.

  • Između 12:00 i 14:00 sati na svijet dolaze oni s ukusom za avanturu i rizik, inspirirani svojom bujnom maštom. Konačno, od 14:00 sati. do 16:00 rađaju se pojedinci nevjerojatne snage, opremljeni sposobnošću da se uhvate u koštac sa svim preprekama s kojima se suoče, što ih čini ključnima u vremenima neizvjesnosti.

Između 16:00 i 18:00 pojavljuje se osebujan tip mirotvorca, kojeg karakterizira izuzetna sposobnost sagledavanja cijele situacije i prirodno ljubazno raspoloženje. Od 18:00 do 20:00, pojedinci s nepokolebljivom odlučnošću stupaju na scenu, opremljeni za postizanje izvanrednih podviga.

 

Oni koji su osuđeni na veličinu rođeni su između 20:00 i 22:00, jer vođenje uobičajenog života nije u skladu s njihovim pravim potencijalom. Filozofi nastaju od 22 sata do ponoći, zrače smirenim unutarnjim mirom, čak i ako ih drugi ponekad krivo protumače.

BONUS :

U današnjem svijetu rijetkost je pronaći ženu koja zarađuje za život svirajući harmoniku. Radojka Živković, renomirana harmonikašica iz Srbije, postala je poznata ne samo po brojnim skladbama, već i kao solo izvođač za Radio Beograd.

  • Rođena je 24. kolovoza 1923. godine u Globoderu kod Kruševca u obitelji Tihomira Tike Tomića, poznatog glazbenika i učitelja harmonike. Mnogi se i danas sjećaju njezinih izvanrednih uspjeha. U početku neodlučna, njezina snažna strast prema glazbi naposljetku je pokolebala Tiku da joj dopusti da slijedi svoje težnje.

Nakon devet godina učenja harmonike uz oca, debitirala je na audiciji Radio Beograda 1932. Nakon toga postala je redovita na radiju, očaravajući slušatelje svake subote na petnaestak minuta. Mediji su je od milja zvali “mala harmonikašica”. Radojka je već sa 12 godina pokazala svoj izuzetan talent za harmoniku, osvojivši prvo mjesto na jugoslavenskom natjecanju harmonikaša održanom u Kragujevcu.

Naime, na tom je događaju na drugom mjestu završio Milutin Tine Živković, koji je kasnije postao Radojkin suprug. Tine je često živio u Radojkinoj sjeni, jer su njih dvoje stvarali neraskidivo partnerstvo koje je zajedno prolazilo svim putevima. Veza između njih toliko je narasla da je zamisliti jedno bez drugog postalo nezamislivo. Naposljetku, renomirani flautist Sava Jeremić se uključio, pojačavajući njihovu zajedničku briljantnost. S vremenom se ansambl proširio na gitarista Dragana Bendekovića, violončelistu Rešada Jahju i brojne druge vrsne glazbenike. Radojkin izniman glazbeni talent bio je vidljiv u stvaranju niza pjesama, ističući njezine izuzetne glazbene sposobnosti.

O ovoj neobičnoj ženi iz Srbije pisalo se u mnogim člancima i televizijskim emisijama. Njezino je priznanje nadišlo nacionalne granice kada je 1954. godine trijumfirala na cijenjenom festivalu Llangollen u Velikoj Britaniji, događaju koji odaje počast glazbenoj vještini i virtuoznosti na harmonici. Uz to postignuće dobila je i cijenjenu glazbenu nagradu “Vlastimir Pavlović Carevac” za svoje zapažene skladbe. Njezina romantična priroda i glazbeni senzibilitet bili su zaista jedinstveni.

Svaki put kad je svirala na harmonici, činilo se kao da se intimno povezala s dušom slušatelja, nježno je dodirujući svakom notom. Posjedovala je talent da glazbene note pretvori u očaravajuće priče koje će zauvijek ostati u sjećanju. Njezin neusporedivi talent izdvojio ju je, ističući je čak i među tisuću drugih harmonikaša. Ljubiša Pavković, cijenjeni umjetnički direktor Narodnog orkestra RTS-a, nazvao ju je jedinstvenim blagoslovom od Boga i glazbenih entuzijasta. Istaknuo je kako je njezin stil istinski bezvremenski, fenomen koji se događa samo jednom u životu.

Tijekom svoje karijere održala je nevjerojatnih 11.500 koncerata, od kojih je 700 održano u zemljama izvan njezine. Iako joj se ukazala prilika da posjeti Australiju, odlučila je to odbiti, ostajući nepokolebljiva u svojoj ljubavi prema rodnoj zemlji. Njen sin Slobodan Živković, profesor klavira, rekao je: “Odbila je priliku jer je njena ljubav prema Srbiji nadjačala sve druge razloge.

  • Jasno je izrazila: “Moj dom se čini nedovršenim bez tebe, ali sada shvaćam da tvoj izbor da odeš u Australiju nije bio greška, prije nego što si se vratio u svoju voljenu domovinu. Postoji uobičajena percepcija da Srbi često gaje ogorčenost prema postignućima ostali Srbi.
Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here