Oglasi - Advertisement

Za one koji vjeruju u astrologiju, koja tvrdi da su naše sudbine isprepletene s našim datumom rođenja i rasporedom zvijezda u to vrijeme, danas predstavljamo jedan intrigantan tekst. Konkretno, astrolozi tvrde da naš horoskopski znak igra ulogu u oblikovanju određenih aspekata naše osobnosti.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Inteligencija se svakako  može manifestirati u različitim oblicima, pri čemu su neki aspekti urođeni, a drugi se razvijaju i usavršavaju tijekom života. Na zamršenu formulu koja karakterizira inteligenciju utječu brojne komponente, kao što su inherentni instinkti i prethodna iskustva koja oblikuju naše odgovore na nove situacije. Astrologija također služi kao još jedan element koji doprinosi ovoj višestranoj jednadžbi.

Različite osobine koje razlikuju svaki horoskopski znak igraju značajnu ulogu u njihovoj individualnosti. Ovnovi su prepoznati po svojoj neovisnosti, Škorpioni po svojoj nepokolebljivoj odanosti, a Djevice po svojim izvanrednim organizacijskim sposobnostima. Kako bi utvrdili koji se horoskopski znak može smatrati najinteligentnijim, istraživački tim sa sjedištem u Britaniji pokrenuo je studiju koja je uključivala analizu dobitnika Nobelove nagrade od 1901. godine.

  • Ključno je naglasiti da znanstveni dokazi podupiru tvrdnju da osobe rođene u znaku Blizanaca pokazuju iznimnu intelektualnu sposobnost. Tijekom prošlog stoljeća, ukupno 97 Nobelovih nagrada dodijeljeno je pripadnicima ovog horoskopskog znaka, što predstavlja značajno postignuće. Bez obzira na nečiji prijašnji akademski uspjeh u srednjoj školi, sadašnji trenutak predstavlja izvanrednu priliku za njegovanje i potpuno prihvaćanje vlastitih osebujnih talenata.


Kao što je primijetio Astrofame, Blizanci su priznati kao astrološki znak s najvećim intelektualnim kapacitetom, što se prvenstveno pripisuje njihovoj čvrstoj predanosti samopoboljšanju i neutoljivoj želji za znanjem. Ova inherentna znatiželja ih tjera da neprestano šire svoje granice i teže izvrsnosti u svim aspektima života.

 


BONUS TEKST 

Zanimljivo je da na našim prostorima živi ukupno devet vrsta zmija, od kojih su samo neke otrovnice, posebice poskok i čegrtuša. Dok poskok pokazuje neznatno veću moć od čegrtuše, obje vrste sadrže znatno manje otrova nego njihovi srodnici u Africi i Aziji. Zbog toga su ugrizi ovih zmija rijetko kobni.

Pepeljastosiva poskok, koja može doseći maksimalnu duljinu od jednog metra, ima glavu u obliku srca okrunjenu jedinstvenim rogom na vrhu njuške. Ovu vrstu ističe istaknuta tamna pruga koja se proteže cijelom dužinom tijela, od glave do repa. Uz ovu prepoznatljivu liniju, sa strane su vidljivo prisutne tamne mrlje. Osim toga, u Europi postoji zmija poznata kao The Hinge, koja mjeri otprilike 60 do 80 cm u duljinu i poznata je po svom karakterističnom cik-cak uzorku preko tijela.

Ovaj izvanredni organizam podijeljen je u dvije različite vrste: Vipera berus bosniensis i Vipera pseudoaspis. Ključan prvi korak kada se suočite sa zmijskim ugrizom je utvrditi posjeduje li zmija otrov. Otrovne vrste mogu se prepoznati po njihovim trokutastim glavama i vitkim, eliptičnim očima, za razliku od njihovih neotrovnih ekvivalenata. Unutar europskog okvira, razlika između otrovnih i neotrovnih ženki nadilazi njihovu sposobnost proizvodnje otrova.

  • Značajna prepoznatljiva osobina može se primijetiti u njihovim fizičkim atributima, gdje otrovne ženke pokazuju čvrstu i snažnu građu, u oštrom kontrastu s vitkim i izduženim oblicima karakterističnim za neotrovne ženke. Bitno je naglasiti da je ova razlika u obliku tijela jedinstvena za Europu. U primjeni metoda samopomoći, preporučljivo je suzdržati se od aktivnog traženja zmije, jer to može povećati vjerojatnost ponovnog ugriza.

U slučajevima kada je zmija uspješno uklonjena, preporučljivo je prenijeti je u medicinsku ustanovu radi točne identifikacije, budući da to igra ključnu ulogu u određivanju naknadnih protokola liječenja. Tipično, ugriz zmije predstavlja dvije odvojene ubodne rane, općenito udaljene oko 6 do 8 mm. Bitno je razumjeti da može postojati samo jedna rana ili možda samo površinska ogrebotina. Sama prisutnost rane ne znači nužno da je otrov ušao u tijelo.

Nakon ugriza zmije, pojedinci mogu pokazivati ​​simptome i znakove tipične za ovu pojavu. Unutar dva sata nakon ugriza bol i oteklina mogu se pojaviti na zahvaćenom području. U slučajevima kada je otrov jak, bol se može naglo pojačati, postajući izrazito oštra. Ova eskalacija općenito je popraćena brzim i značajnim oticanjem, što može dovesti do značajnog krvarenja ispod kože.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here