Oglasi - Advertisement

Ovaj štos, morate isprobati. Briljantna majka podijelila je trik koji je naveo roditelje diljem svijeta da revolucioniraju način na koji čiste svoje kupaonice. Ovaj genijalni način rješava se uobičajenih sredstava za čišćenje i koristi pjenu za brijanje plus pouzdani brisač. Pogledajmo koliko je upravo ova njezina tehnika ona koja mijenja igru.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Jedna je žena vidjela magiju u korištenju pjene za brijanje za čišćenje kade, pločica i prstena oko WC školjke. Pogledajte kako pjena za brijanje može učiniti svoju magiju u vašem domu.

Majka koja je to isprobala rekla je kako je posao održavanja kupaonice čistom, otkako je počela koristiti pjenu za brijanje, postao najveći užitak. To može biti prilično zahtjevno, s troje male djece uključeno u nagodbu za održavanje higijenske kupaonice; međutim, ovaj je novi pristup to učinio puno lakšim.

Metla s dugom drškom može se koristiti u čišćenju poda oko rubova WC školjke, što olakšava posao praktički štedeći puno energije, odnosno spašavajući leđa od naprezanja i barem uštede. Inovacija olakšava svakodnevne poslove, a s ovakvim izumom čistoća kućanstva samo je šetnja po parku.

BONUS TEKST :

 

Krpelji pripadaju redu Arachnida. Oni su mali člankonošci koji djeluju kao ektoparaziti kod životinja i ljudi. Ova stvorenja koja sišu krv mogu prenijeti niz bolesti. Slijedi kratak pregled krpelja. Krpelji, zajedno s paucima, pripadaju obitelji grinja; imaju ovalni oblik.
U rasponu veličine od nekoliko milimetara do više od centimetra kada su natopljeni krvlju, ovi paučnjaci imaju osam nogu. Postoji preko 900 različitih vrsta krpelja; neki od najpoznatijih uključuju one poznate kao Ixodes scapularis (ili crnonogi krpelj ili jelenji krpelj), Dermacentor variabilis (ili američki pseći krpelj), Rhipicephalus sanguineus (smeđi pseći krpelj) i Ixodes ricinus (pronađen pretežno u Europi) koji napreduju kroz četiri različita životna stadija: jaje, ličinka, nimfa i odrasla osoba.

Za prelazak iz jedne faze u drugu (osim u fazi jajeta) krpelj se mora hraniti krvlju. Gdje se nalaze Krpelji se obično nalaze u šumovitim područjima, travnatim poljima kao što su otvoreni pašnjaci i rekreacijskim područjima. Krpelji vole zasjenjena i vlažna okruženja. Ovi paraziti pronalaze dostupnog domaćina prolazeći kroz njihovu okolinu i zatim se pričvršćuju. Detekcija domaćina toplinom, mirisom, vlagom ili vibracijama je način na koji počinje proces hranjenja krpelja.

Nakon što pronađe odgovarajuće mjesto na tijelu domaćina, krpelj će svojim visoko specijaliziranim ustima zarezati kožu kako bi mogao započeti proces sisanja krvi. Ako je potrebno, ova aktivnost hranjenja može trajati od nekoliko sati do čak nekoliko dana. Tijekom procesa hranjenja krpelji imaju sposobnost prijenosa niza patogena koji posljedično uzrokuju širenje različitih bolesti. Najpoznatije bolesti koje mogu prenijeti krpelji su lajmska bolest, erlihioza, babezioza i anaplazmoza; Sve su to bolesti uzrokovane različitim uzročnicima, ali se sve mogu spriječiti i zaštititi od njih poduzimanjem određenih mjera opreza.

Važno je brzo i pažljivo ukloniti krpelje s kože. Najučinkovitiji način je korištenje pincete. Zatim ga nježno izvucite ravnim pokretom nakon što ga uhvatite što bliže površini kože. Kako biste spriječili da odjeća bude napadnuta krpeljima, nekoliko žlica izbjeljivača ili Lysola možete uliti u perilicu prije pranja odjeće vrućom vodom.

Ne preporuča se krpelja okretati, stiskati, stavljati na njega ulje, alkohol ili bilo koje drugo sredstvo jer se time povećava rizik od infekcije. Koraci zaštite okoliša poput redovitog košenja trave, uklanjanja lišća i uporabe pesticida pomažu smanjiti populaciju krpelja u dvorištima i vrtovima. Nakon toga mjesto ugriza krpelja treba oprati vodom i sapunom ili antiseptikom.

Nakon uboda krpelja potrebno je vrlo pažljivo pratiti stanje koje je posljedica bolesti, kao što su osip, groznica, glavobolja, bolovi u mišićima i zglobovima i drugo. Kada se pojave ovi znakovi, preporuča se konzultirati liječnika. Iznenađujuće, unatoč tome što su poznati kao paraziti, krpelji su korisni za svoju okolinu igrajući značajnu ulogu u njenom hranidbenom lancu.

Razne životinje, poput ptica, guštera i drugih malih grabežljivaca, hrane se krpeljima i od njih dobivaju hranu. Krpelji su stoga važni za održavanje ispravnog funkcioniranja ekosustava. Sažetak: Umanjivanje rizika od infekcija koje prenose krpelji zahtijevaju pozornost koja potiče ljude da ih senzibiliziraju za prevenciju krpelja kroz uklanjanje krpelja do prepoznavanja simptoma budući da oni također imaju povijest prijenosa bolesti opasnih po život.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here