- Ako miris i dalje postoji unatoč dezinfekciji cipela, isprobajte ove kućne lijekove. Postoji pregršt metoda za uklanjanje neugodnih mirisa iz obuće, pa evo i pregršt preporuka! Prije nego što počnete s postupkom čišćenja, provjerite jesu li vaše cipele potpuno suhe. Ako su vaše cipele vlažne ili mokre zbog redovitog nošenja, fizičke aktivnosti ili lošeg vremena, napunite ih novinama i ostavite da se osuše na zraku.
U slučaju da miris ostaje čak i nakon što ste temeljito dezinficirali svoju obuću, razmislite o eksperimentiranju s ovim kućnim lijekovima: uzmite par čarapa i određenu količinu sode bikarbone. Napunite čarape sodom bikarbonom i dobro pričvrstite otvorene krajeve. Ostavite jednu čarapu da odstoji u svakoj cipeli preko noći. Uz to, upotrijebite sprej za dezinfekciju kako biste učinkovito uklonili bakterije i gljivice odgovorne za neugodan miris.Za postizanje željenog rezultata u cipelama se također može koristiti puder za stopala ili prašak za pecivo. Za cipele koje se mogu prati u perilici preporučljivo je pridržavati se priloženih uputa za najpovoljniji ishod. Međutim, kao opće pravilo, cipele koje se mogu prati u perilici obično se trebaju staviti na blagi ciklus uz upotrebu hladne vode i blagog deterdženta.
Kako biste izbjegli bilo kakve neugodne mirise, savjetuje se suzdržati se od korištenja sušilice za cipele. Kako biste spriječili budući smrad, preporučljivo je održavati cipele suhima i često mijenjati različite parove. Ako dezinfekcija cipela ne ukloni miris, možete isprobati sljedeće kućne lijekove: uzmite dvije čarape, napunite ih sodom bikarbonom, čvrsto zavežite vrhove i stavite po jednu čarapu u svaku cipelu.
Za optimalne rezultate ostavite cipele preko noći. Uklonite bakterije i gljivice odgovorne za neugodne mirise nanošenjem dezinfekcijskog spreja na unutrašnjost cipela. Alternativno, možete koristiti puder za stopala ili prašak za pecivo koji učinkovito upijaju vlagu i neutraliziraju sve neugodne mirise. Važno je napomenuti da su određene vrste cipela prikladne za strojno pranje.
Za optimalne rezultate pridržavajte se navedenih smjernica. Općenito, savjetuje se nježno pranje većine obuće koja se može prati u perilici hladnom vodom i blagim deterdžentom. Pobrinite se da se osuše na zraku. Kako piše na 24sata.hr, održavanjem suhoće u cipelama spriječit ćete razvoj neugodnih mirisa te se preporuča naizmjenično mijenjanje često nošenih parova.
Dodatni tekst
Problem neugodnog mirisa stopala prvenstveno proizlazi iz gljivičnih infekcija, stoga će fokus ovog odlomka biti usmjeren na rješavanje problema smrdljivih stopala. Štetan miris koji emitiraju cipele predstavlja značajan problem za pojedince svih spolova. Pitate se kako eliminirati neugodan smrad iz tenisica? Ne brinite, jer mi imamo odgovore koje tražite. Nastavite čitati ovaj tekst za učinkovita rješenja.
Problem smrdljivih nogu, gljivica i posljedičnih neugodnosti prvenstveno se pripisuje gljivičnim infekcijama. Bilo da je riječ o ljetnim vrućinama ili zimskim hladnoćama, neugodnost izuvanja cipela u javnosti dobro je poznata onima koji imaju posla s gljivicama na noktima. Nažalost, ovo stanje ne samo da utječe na izgled stopala, već pridonosi i neugodnim mirisima iz cipela. To je uobičajena pritužba među pojedincima koji često govore:
Neprijatan miris koji izlazi iz naših tenisica, cipela i čizama uobičajena je pritužba. Obično se ovaj problem može pripisati korištenju jeftinih sintetičkih materijala. Dakle, kako možemo ukloniti neugodan miris? Ključno je temeljito dezinficirati obuću jer postoji velika vjerojatnost gljivične infekcije. Bez poduzimanja preventivnih mjera, gljivice će se neizbježno vratiti na naša stopala. Srećom, postoje učinkovita rješenja koja su lako dostupna. Sprejevi za obuću, koji se mogu povoljno kupiti u ljekarnama ili parfumerijama, pokazali su se vrlo učinkovitima u rješavanju ovog problema.
Korištenjem ovog proizvoda, vaše cipele mogu se pomladiti i riješiti svih dugotrajnih gljivica. Jednostavno poprskajte otopinu po svojim cipelama udaljenim otprilike 15 cm, 30 minuta prije odlaska ili tijekom noći kada ih ne nosite. U roku od 24 sata miris će nestati, a preporučljivo je ovaj postupak ponoviti više puta. S vremenom će ova metoda nedvojbeno riješiti problem, a vi ćete biti potpuno zadovoljni.
Kako biste se borili protiv neugodnih mirisa iz vaših cipela, razmislite o korištenju pudera za stopala koji ne samo da imaju antifungalna svojstva, već i emitiraju ugodne mirise. Ovi se prašci mogu povoljno nabaviti u ljekarnama i drogerijama. S vremenom ćete biti ugodno iznenađeni rezultatom. Osim za rješavanje gljivica na stopalima, postoje prirodni lijekovi za uklanjanje mirisa iz tenisica.
Krenimo od poznate i etablirane sode bikarbone, koju smo već spomenuli i smatramo provjerenom. Ovaj neizostavni sastojak ima sposobnost eliminirati neugodne mirise s raznih kućanskih predmeta kao što su tepisi, kauči, madraci i jastuci. Pa zašto ne biste isprobali i posuli malo u cipele?
Korištenje ovog proizvoda je nevjerojatno praktično. Jednostavno ga stavite u cipele prije izlaska ili čak i kada su vam cipele kod kuće i pozdravite se s neugodnim mirisima. Ne samo da eliminira neželjene mirise, već i uništava sve tragove gljivica i bakterija koje možda vrebaju u vašoj obući. Najbolji dio je to što je potpuno siguran za korištenje i neće naškoditi vašoj koži ili cipelama. Ovo je svakako nezaobilazan artikl za održavanje svježe i čiste obuće.