Tjelesne manifestacije, uključujući drhtanje, ubrzani puls, ošamućenost, znojenje i otežano disanje, mogu se pojaviti kao posljedica tjeskobe. Ovo stanje, koje proizlazi iz straha od poniženja, smrtnosti ili drugih nekontroliranih nevolja, može onesposobiti i poremetiti nečiju sposobnost obavljanja rutinskih aktivnosti.
Korijen sladića, znanstveno poznat kao Glycyrrhiza glabra, služi kao vrijedan biljni suputnik u borbi protiv tjeskobe. Ova izvanredna biljka, poznata po svojim ljekovitim svojstvima, posjeduje spoj koji je vrlo sličan kortizolu, omogućujući tijelu da bolje upravlja stresom i tjeskobom. Osim toga, pomaže u ponovnom uspostavljanju ravnoteže nadbubrežnih žlijezda i promicanju logičnog zaključivanja.
Evo jednostavnog recepta za pripremu umirujuće šalice čaja od korijena sladića. Za pripremu čaja započnite tako da izrežete dio korijena sladića i stavite ga u zdjelu napunjenu vrućom vodom. Pustite da vrije trideset sekundi prije nego što ga skinete s vatre. Nakon što pustite da se kuha dvadesetak minuta, procijedite smjesu i pojačajte okus dodavanjem žličice meda ili agavinog sirupa.
Preporučuje se konzumiranje ovog čaja tri puta dnevno. Koje su dobrobiti korijena sladića? Korijen sladića ima sposobnost potaknuti stanje mira i ublažiti simptome koji se obično povezuju s tjeskobom i stresom. Osim toga, može se pokazati korisnim za ponavljajuća ponašanja koja proizlaze iz neizvjesnosti, kao što je opetovano provjeravanje jesu li vrata zaključana ili je plin isključen.
Uvrštavanjem ovog čaja u svoju rutinu možete postupno vratiti normalno funkcioniranje i umanjiti nadmoćne emocije poput depresije i straha. Korijen sladića prirodni je lijek za osobe koje se bore s tjeskobom i stresom, pružajući olakšanje bez oslanjanja na lijekove. Prihvaćanje ovog čaja može poslužiti kao početni korak prema izlasku iz nemilosrdnog kruga tjeskobe.
BONUS TEKST:
Cancer Research UK izvješćuje da su umor, mučnina i glavobolja tri glavna jutarnja simptoma s kojima se susreću osobe s rakom.
Ovo istraživanje naglašava prevalenciju umora među oboljelima od raka, što bi mogao biti najizazovniji simptom s kojim se suočavaju. Umor povezan s rakom ima dubok utjecaj na fizičko, emocionalno i mentalno blagostanje pacijenata. Iscrpljenost koju doživljavaju osobe s rakom često se pripisuje konzumiranju hranjivih tvari od strane kancerogenih stanica u tijelu. Konkretno, rak krvi pojačava umor jer izravno utječe na koštanu srž, koja igra ključnu ulogu u stvaranju crvenih krvnih zrnaca.
Značajni simptomi, osobito kod tumora mozga, jetre i probavnog sustava, uključuju prisutnost mučnine. Mučnina može nastati zbog liječenja raka, poput kemoterapije ili zračenja, kao i zbog progresije i metastaza raka. U situacijama koje uključuju rak dojke, jutarnje mučnine mogu poslužiti kao znak upozorenja da se bolest proširila na mozak.