Mikrovalna pećnica nije ograničena na podgrijavanje hrane; služi kao svestrani kuhinjski alat koji može obavljati razne praktične zadatke. Ako želite brže oguliti češnjak, stavite cijelu glavicu češnjaka u mikrovalnu pećnicu na brzih 15 sekundi.
Izlažući klinčiće iznenadnom naletu topline, proizvedena vodena para učinkovito slabi vezu između klinčića i njihovog vanjskog sloja, što dovodi do znatno ubrzanog procesa ljuštenja bez napora. Kako biste poboljšali cijeđenje soka iz citrusnog voća poput naranči i limuna, potrebno je samo 10 sekundi stajanja u mikrovalnoj pećnici prije cijeđenja soka. Nježnim zagrijavanjem vlakna se iznutra olabave, što rezultira boljim izvlačenjem soka.
Ako naiđete na stvrdnuti smeđi šećer, jednostavno rješenje je da ga zamotate u vlažni papirnati ručnik, stavite u zdjelu i stavite u mikrovalnu na 25 sekundi. Ova metoda dodavanja vlage učinkovito će vratiti šećeru željenu meku konzistenciju. Kako biste spriječili skrućivanje meda, samo razbijte kristale skidanjem poklopca posude i zagrijavanjem u mikrovalnoj pećnici otprilike 30 do 40 sekundi dok ne postane kremast.
Za lakše guljenje tvrdog povrća kao što su tikvice ili korjenasto povrće, omekšajte kožu tako što ćete ih staviti u mikrovalnu na niskoj razini 2 do 3 minute. Za proizvodnju pjenastog mlijeka, počnite tako što ćete vrč napuniti mlijekom do pola. Za stvaranje željene pjene, nastavite snažno tresti vrč 30 do 60 sekundi. Ako želite postići savršenu pjenu, jednostavno stavite vrč u mikrovalnu na 30 sekundi.
Ova tehnika posebno je idealna za pripremu izvrsnog cappuccina. Za brzo i ukusno jelo, eksperimentirajte s jednom porcijom francuskog tosta u šalici. Započnite laganim utrljavanjem maslaca u šalicu, a zatim ubacite komadiće kruha narezane na kockice. Pomiješajte jaje i mlijeko u posebnoj šalici, pa smjesu prelijte preko kruha. Stavite šalicu u mikrovalnu na jednu minutu i uživajte u ovom divnom i učinkovitom zalogaju! Uspjeh ovih metoda pokazuje sposobnost mikrovalne pećnice da bude koristan alat za kreativno kuhanje i rješavanje malih kuhinjskih dilema.
BONUS TEKST:
Ne dopustite da vam menstrualni ciklus spriječi uživanje u plivanju u oceanu ili bazenu. Uz odgovarajuće higijenske prakse, možete u potpunosti prihvatiti i uživati u svom odmoru bez ikakvih ograničenja. Iako se početak menstruacije možda ne očekuje s nestrpljenjem dok ste na odmoru, ključno je priznati da kupanje u to vrijeme nije ni zabranjeno ni štetno.
Nema potrebe odgađati užitak kupanja u moru ili bazenu, sve dok se pridržavate dobrih higijenskih pravila, unatoč povremenim krivim tumačenjima. Važno je propitivati ono što je uistinu neutemeljeno.
Bazen se često povezuje s pričama o “crvenim mrljama” zbog kojih žene brinu, a možda ste naišli na mit o morskim psima koje privlači menstrualna krv. Međutim, ohrabruje činjenica da nije zabilježen niti jedan incident koji bi potkrijepio ove tvrdnje. Šire se dodatne neistine, uključujući ideju da plivanje može zaustaviti menstruaciju. Stoga je razumljivo da se mnoge žene u to vrijeme osjećaju nelagodno zbog plivanja. Međutim, važno je razotkriti zabludu da plivanje privlači morske pse.
Ova ideja je čisti mit. Bavljenje aktivnostima u vodi, čak i tijekom njihovog ciklusa hranjenja, ne predstavlja prijetnju sve dok se koriste odgovarajući higijenski proizvodi. Vrijedno je napomenuti da ulošci namijenjeni upijanju tekućine nisu najprikladnija opcija. Umjesto toga, preporučljivo je razmotriti korištenje tampona. Kako bi se osigurala pravilna higijena, preporuča se mijenjati tampon svakih četiri do šest sati, pazeći da ne ostane u vagini duže od osam sati.
Za optimalno upijanje preporuča se odmah zamijeniti tampon nakon kupanja u bazenu ili moru jer voda može smanjiti njegovu upojnost. Održavanje čistoće je od presudne važnosti, posebice osiguravanje čistih ruku prije umetanja ili mijenjanja tampona. Kako bi se povećala sigurnost i smanjila mogućnost sindroma toksičnog šoka, preporučljivo je mijenjati tampone svaka četiri sata i odmah nakon plivanja. Kako biste smanjili rizik od ovog opasnog stanja, savjetuje se izbjegavati visoko upijajuće tampone. Pridržavanje propisanog vremenskog ograničenja od najviše osam sati za korištenje tampona je ključno. Unatoč tome, kada se pravilno koriste iu kombinaciji s odgovarajućim higijenskim protokolima, tamponi se općenito smatraju sigurnima za većinu žena.