Čim se vapnenac nanese, on brzo nestane, ostavljajući iza sebe blistavi sjaj na svemu u kući, uključujući hrđu i bilo koju drugu prljavštinu. Ako ste umorni od stalnog ribanja kade i slavina, a mrlje od kamenca i dalje ostaju i preplavljuje vas neodoljiv miris kemikalija, razmislite o ovoj organskoj alternativi. Naime, jedna od često zanemarenih namirnica, obično rezervirana za cijeđenje soka ili posluživanje uz nareske, može vam pomoći u održavanju urednog doma, možda čak i nadmašujući učinkovitost proizvoda na koje ste navikli.
Bez sumnje, tema naše rasprave je limuntus.
Da biste dobili sudoper koji briljantno blista, slijedite ove korake:
Za početak ravnomjerno rasporedite sodu bikarbonu po površini sudopera. Zatim ispraznite cijelu vrećicu soka od limuna na sodu bikarbonu i nastavite iscijediti polovicu limuna izravno preko nje. Pustite da prođe kratko vrijeme prije nego što nježno izribate područje spužvom. Na kraju temeljito isperite sudoper vodom.
Limuntus je rješenje za blistavu perilicu posuđa. Postignite vrhunsku čistoću jednostavnim ulivanjem vrećice limunovog soka u pretinac za tablete i aktiviranjem redovnog ciklusa pranja posuđa. Pripremite se biti zadivljeni blistavim posuđem i besprijekornim stanjem vašeg stroja.
Kada je riječ o uklanjanju tvrdokornog kamenca s dna štednjaka, obični deterdžent jednostavno neće pomoći. Tu Limuntus stupa na scenu. Da biste učinkovito očistili kuhalo za vodu, počnite tako da u njega ulijete 1 litru hladne vode i zakuhate je. Nakon što zavrije, dodajte 2 vrećice limunske trave u vodu i dobro promiješajte. Pustite da se voda potpuno ohladi, što bi trebalo trajati otprilike sat vremena. Na kraju, bacite vodu i temeljito isperite kuhalo.
BONUS TEKST
Od davnina su ljekovita svojstva češnjaka prepoznata kao učinkovit prirodni lijek u borbi protiv virusa i prehlada. Osobito ga je važno uvrstiti u svoju svakodnevicu tijekom zimskih mjeseci kada vladaju virusne infekcije.
Opće je poznato da se naš imunološki sustav oslanja na sposobnost tijela da se obrani od utjecaja vanjskih elemenata kako bi se zaštitio od bolesti. Češnjak (Allium sativum) je moćan saveznik u tom pogledu. Češnjak, zeljasta biljka s podzemnom lukovicom i stabljikom visokom do jednog metra, pruža pravu zaštitu. Srećom, češnjak je u našim krajevima lako dostupan za konzumaciju tijekom cijele godine.
Opsežna znanstvena analiza potvrdila je da se češnjak sastoji od približno 200 moćnih spojeva, uglavnom koncentriranih u lukovici, iako se cvijet, stabljika i lišće također koriste u kulinarstvu. Češnjak se može pohvaliti bogatstvom esencijalnih nutrijenata, uključujući adenozin, alicin, aminokiseline, dijetalna vlakna, biljne masti, vitamin A, vitamin B1 i B2, vitamin C, željezo, enzime, vitalna ulja, jod, kalij, kalcij, selen, sumpor, i fosfora. Ovaj svestrani sastojak može se konzumirati i sirov i kuhan, a služi kao divan dodatak raznim jelima, a ujedno djeluje i kao prirodni konzervans za sprječavanje kvarenja hrane.
Stoljećima u prošlosti, Kinezi su češnjak koristili kao temelj za brojne ljekovite pripravke. Unutar naše tradicionalne prakse liječenja, češnjak ima cijenjeni status univerzalnog lijeka za mnoštvo bolesti.
- Češnjak, svestrani sastojak, stekao je popularnost kao glavna namirnica u narodnoj kuhinji, služeći i kao jeftina opcija i kao oblik preventivne medicine. Među općom populacijom, češnjak se smatra lijekom za sve, koji ulijeva nepokolebljivo povjerenje. Tijekom povijesti, tijekom izbijanja bolesti kao što su tifus, kolera, kuga, dizenterija i gripa, češnjak se dosljedno preporučivao i koristio kao preventivno i kurativno sredstvo. Posljednjih godina razvijene su i tablete i kapsule s češnjakom za osobe koje možda ne cijene okus i miris svježeg češnjaka.