Oglasi - Advertisement

Poznati ruski psiholog nudi objašnjenje za to što muškarac koji nema ljubavi prema svojoj ženi obično može učiniti. U okvirima bračne zajednice nije neuobičajeno da strast jenjava i da veza između supružnika postupno hladi.

Ana Kirjanova, psihologinja iz Rusije, napisala je više publikacija usredotočenih na dinamiku između muškaraca i žena. U svojim spisima zadubljuje se u primarne čimbenike koji pridonose nezadovoljavajućim vezama koje neki parovi doživljavaju.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Prema Kirjanovoj, postoje jasni pokazatelji koji upućuju na pad naklonosti partnera prema vama.

-Ako vas ne uspije spontano zagrliti, upustiti se u razgovore o trivijalnim stvarima ili provjeriti kako se osjećate tijekom radnog dana, očito je da njegove ljubavi prema vama nema.

-Ako se ne možete osloniti na njegovu pomoć i umjesto toga ste prisiljeni brinuti se o njemu kao o malom djetetu, a ne kao o odrasloj osobi, jasno je da njegovi osjećaji prema vama ne uključuju ljubav.

-Njegov nedostatak ljubavi postaje očigledan kada vas ismijava, ne priznaje vaš trud i naporan rad i kritizira vaše prehrambene preferencije, tvrdeći da nisu u skladu s njegovima.

-Kada se neprestano miješa u vaše poslove, potkopava vaše izbore kao da su njegovi i omalovažava vaše misli odbacujući ih kao besmislice ili gluposti, postaje očito da njegovi postupci ne odražavaju ljubav prema vama.

 

BONUS TEKST :

Tijekom iščekivanja rođenja ili rasta svog djeteta, roditelji se često pitaju o nasljednim osobinama koje će njihovo dijete naslijediti od svakog roditelja, pri čemu se određene karakteristike poput znakova starenja ili inteligencije obično prenose s majke. Određivanje većine ljudskih osobina rezultat je međusobnog djelovanja višestrukih gena naslijeđenih od oba roditelja, što ih čini poligenim.

Uzmimo visinu, na primjer, gdje na nju može utjecati najmanje 700 genetskih sekvenci. Isto tako, boja naše kože, kose i očiju kombinacija je različitih gena, što objašnjava široku lepezu boja očiju koje promatramo. Dok većina naslijeđenih gena potječe od oba roditelja, određene karakteristike su posebno povezane sa znakovima starenja. Prolazak vremena donosi vidljive promjene na licu, kao što su izbočine, bore na čelu i bore od smijeha, kako čovjek stari. Pojava ovih znakova starenja može se pripisati raznim čimbenicima, uključujući i utjecaj majke.

Točnije, mitohondriji naslijeđeni od majke igraju ulogu u procesu starenja. Inteligencija djeteta nije određena samo jednim genom, već kombinacijom različitih čimbenika. Među tim čimbenicima, majčin DNK igra značajnu ulogu u oblikovanju oštrog intelekta djeteta. Pojavila su se brojna istraživanja koja naglašavaju utjecaj genetike majke na inteligenciju potomaka. Značajna istraga koju je provelo Vijeće za medicinska istraživanja u Škotskoj dodatno podupire ovu teoriju.

Tijekom trajanja ovog istraživanja svake godine intervjuirane su osobe u dobi od 14 do 22 godine. Nalazi istraživača pokazuju da je najtočniji pokazatelj inteligencije IQ majke. U prosjeku, rezultati IQ-a sudionica odstupali su za samo 15 bodova od onih njihovih majki. Područje mentalnog zdravlja obuhvaća različita stanja i poremećaje koji utječu na um. Nasljeđe se proteže izvan fizičkih atributa i ponašanja kako bi također obuhvatilo mentalne i emocionalne osobine.

Dok vanjski čimbenici pridonose nastanku poremećaja raspoloženja, stanja i bolesti, oni su u interakciji s genetskim predispozicijama, koje se često nasljeđuju od majke, prema nedavnim studijama. U analizi 35 obitelji provedenoj 2016. istraživači su otkrili korelaciju između depresije majke i depresije njihovih kćeri. Naime, studija je također otkrila da ne postoji prijenos depresije s očeva na njihove kćeri ili s očeva na njihove sinove.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here