Oglasi - Advertisement

U borbi protiv neželjenih nametnika, vrtlari često koriste niz strategija, uključujući korištenje mješavine koja se sastoji od vode i sode bikarbone za prskanje biljaka. Ovaj poseban pristup pokazao je svoju učinkovitost u upravljanju prisutnošću smrdibuba, ozloglašenih po pustošenju vrtnih biljaka.

Soda bikarbona, prirodna tvar, ne šteti biljkama, promičući tako zdravo vrtno okruženje bez štetočina. Tehnika koju često koriste vrtlari uključuje korištenje aroma češnjaka i metvice za odvraćanje smrdibuba. Rečeno je da su oštri mirisi koje emitiraju ove biljke vrlo odbojni za smrdibube, zbog čega ih je mudro smjestiti u neposrednoj blizini ulaznih točaka kao što su ulazna vrata i prozori.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Bilo da su u obliku svježih biljaka, ulja ili ekstrakata, češnjak i metvica lako su dostupni i mogu se učinkovito iskoristiti. Eterično ulje paprene metvice nudi alternativni pristup koji bi se mogao pokazati još uspješnijim.

Pomiješanjem nekoliko kapi ovog ulja s vodom može se napraviti otopina koja se nanosi kao sprej na prozore, ulaze i balkonska vrata. Eterična ulja su poznata po svojim svojstvima odbijanja insekata, a paprenu metvicu, sa svojom snažnom aromom, posebno mrze smrdibube.

Ne samo da je ova metoda ekološki prihvatljiva i prirodna, već je i laka za korištenje i vrlo učinkovita. Imajte na umu da kada smrdibube osjete opasnost, imaju sposobnost ispustiti neprivlačan miris. Kao rezultat toga, preporučljivo je suzdržati se od pokušaja ozljeđivanja ili preplašenja, i umjesto toga, nježno ih premjestiti dalje od blizine. Ako smatrate da je potrebno uhvatiti smrdibubu, upotrijebite papir ili rukavice kako biste spriječili izravan kontakt. Pažljivo ih uhvatite i zbrinite.

Slijedeći ovaj pristup, uspješno ćete izbjeći neugodan miris koji ovi insekti ispuštaju kao sredstvo zaštite. Uz ove tehnike, vrtlari imaju mogućnost koristiti alternativne prirodne lijekove za borbu protiv smrdibuba.

Jedan učinkovit pristup uključuje korištenje spreja napravljenog od mješavine vode, sapuna i ulja neema. Osim toga, redovito održavanje vrta i uklanjanje otpadaka i mrtvog lišća može doprinijeti smanjenju dostupnih mjesta za skrivanje smrdibuba. Postizanje optimalnog zdravlja biljaka i zaštita od smrdibuba može se postići vještim integriranjem različitih tehnika.

Uvijek je preporučljivo dati prednost prirodnim pristupima jer su ekološki prihvatljivi i ne narušavaju osjetljivu ravnotežu ekosustava vrta. Uz skromno ulaganje vremena i primjenu učinkovitih strategija, vaš vrt može napredovati bez prisutnosti štetnih štetočina, što rezultira bujnom vegetacijom i obilnim urodom.

BONUS TEKST :

Postoji li način da spriječimo smrdibube da se infiltriraju u naše domove dok traže sklonište za zimu? Njihov je broj u porastu, a sve su češća pojava u zatvorenim prostorima. Kako temperatura pada, insekti traže utočište od hladnoće.

Smrdibube, koje se obično nazivaju smrdljivim stjenicama ili smrdljivim martincima, nisu ništa drugačije. Privlači ih toplina naših domova, stanova i drugih objekata, što predstavlja problem, posebice u pogledu čistoće i dobrobiti, jer mogu izazvati alergije. Zelene i smeđe mramorirane smrdibube primarne su vrste koje privlače toplina.

Unutar svog kućanstva možete susresti raznoliku lepezu ovih stvorenja, jer se obično nalaze u vrtovima, staklenicima, cvjetnjacima i voćnjacima. Imaju sposobnost proizvesti više generacija unutar jedne sezone, a određene vrste mogu položiti do 400 jaja po generaciji.

Zbog ograničenog broja predatora i prirodnih neprijatelja, njihova populacija napreduje. Većina tih objekata obavijena je bujnom vegetacijom, dok urbanim područjima nedostaje dovoljno prirodnog prostora za zimovanje. Obično se nalaze u stambenim dijelovima, smješteni iza namještaja iu neposrednoj blizini kućanskih aparata i radijatora. Postavljanje mreža na prozore ili korištenje mreža protiv komaraca jedina je učinkovita preventiva za njihov ulazak, jer imaju jaku averziju prema jakim mirisima. Ako ste voljni, iskoristite snagu arome češnjaka jer ih potpuno odbija.

Lukovice češnjaka strateški rasporedite po sobama, osobito u neposrednoj blizini prozora. Zgnječite pojedinačne klinčiće i stavite ih na vanjsku stranu prozora. Za pripremu smjese od bijelog i crvenog luka pomiješajte po 30 g svake vrste i dodajte 1 l vode.

Nastavite kuhati smjesu, pustite da dosegne točku vrenja i kuhajte na laganoj vatri 15 minuta. Nakon završetka kuhanja, preporučljivo je otvoriti obližnji prozor kako bi se raspršila snažna aroma i spriječili nepoželjni posjetitelji da se zadržavaju u blizini. Ako miris nije problem, imamo mogućnost koristiti Marseille (kalijev) sapun ili otopinu češnjaka za prskanje balkona ili terase. Uzgajajte metvicu ili mačju metvicu jer im se njihov miris jednako ne sviđa.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here