Ako želite ukloniti ružne žute mrlje s plastičnih površina i predmeta, postoje različite tehnike koje možete primijeniti koristeći svakodnevne kućanske predmete. Pogledajte ove korisne savjete za čišćenje i upute korak po korak:
Za čišćenje posude s vodom trebat će vam mješavina sode bikarbone, deterdženta za posuđe i jabučnog octa, zajedno s mekom tkaninom i suhim ručnicima. Četkica za zube Kako biste zaštitili svoje ruke, neophodno je nositi gumene rukavice prije početka procesa čišćenja. Prethodno prikupite sve potrebne materijale i sredstva za čišćenje. Za čišćenje pomoću sode bikarbone, navlažite meku krpu ili spužvu i nanesite veliku količinu sode bikarbone.
Nježno izribajte željene površine. Za pristup teško dostupnim mjestima koristite četkicu za zube. Nakon što je čišćenje završeno, obrišite površine suhim ručnikom. Za čišćenje pomoću deterdženta za suđe, pomiješajte veliku količinu sapuna s otprilike četiri litre vode u prostranoj posudi.
Uronite krpu u smjesu i nježno izribajte plastičnu površinu. Temeljito isperite slatkom vodom i nastavite sušiti ručnikom.
Da biste upotrijebili jabučni ocat za čišćenje, možete ga poprskati izravno na površinu ili ga nanijeti krpom namočenom u ocat. Nakon što ostavite da odstoji kratko vrijeme, jednostavno isperite površinu i nastavite je sušiti. Za čišćenje površina, napravite mješavinu vode i octa, koristeći octenu kiselinu. Budite oprezni kako biste izbjegli kontakt između otopine i električnih priključaka.
Nakon brisanja površine otopinom, isperite je vodom i temeljito osušite. Evo nekoliko dodatnih prijedloga:
- Kako bi se osiguralo očuvanje cjelovitosti i obojenosti cijele površine, preporučljivo je prvo provesti ispitivanje na licu mjesta sa sredstvom za čišćenje na neupadljivom području. Kada se radi o čišćenju elektroničkih uređaja poput daljinskih upravljača i klima uređaja, oprez je ključan jer treba izbjegavati izravno nanošenje tekućina. Umjesto toga, odlučite se za vlažnu krpu. Dosljednim čišćenjem i njegom plastičnih površina može se produljiti njihov životni vijek uz zadržavanje vizualne privlačnosti.
BONUS TEKST:
Uz nelagodu i bol, urasli nokti su česta pojava koju ne treba shvaćati olako. Iako ne predstavljaju izravnu prijetnju zdravlju, urasli nokti mogu eskalirati u upalu i dovesti do ozbiljnih komplikacija ako se ne postupe na odgovarajući način. Kako biste izbjegli pojavu uraslih noktiju ili ispravili postojeće oštećenje, slijedite ove bitne korake. Kad nokti urastu u okolno meso, može doći do upale.
Ako se ova upala ne liječi, može se proširiti i zahvatiti dublje slojeve tkiva, što potencijalno zahtijeva kiruršku intervenciju.
Točka gdje nokat probija meso osjetljiva je na infekciju i stvaranje gnoja jer stvara otvorenu ranu koja sporo zacjeljuje. Kada nokti počnu prodirati u kožu, brzo može doći do upale. U početku je preporučljivo izbjegavati svaki kontakt s upaljenom regijom; međutim, nakon što se upala smanji, treba započeti liječenje.
U slučajevima kada su znakovi upale očiti, antibiotici ili antibiotske masti mogu se koristiti za rješavanje upale. Kako bi se osiguralo najsigurnije rješenje, preporuča se potražiti pomoć školovanog pedikera koji može stručno zalijepiti ranu.