S početkom vrtlarske sezone aktiviraju se štetočine poput krumpirove zlatice i gusjenica. U borbi protiv ovih neugodnosti, mnogi se vlasnici okreću pesticidima. No, danas bismo s vama htjeli podijeliti potpuno prirodno rješenje…
Kako biste zaštitili svoj povrtnjak, voćnjak i rasadnik od lisnih uši, puževa puževa, gusjenica, krumpirovih crva, grinja i gljivica, predstavljamo vam ultimativno rješenje. Ovaj vrlo učinkovit organski insekticid i pesticid učinkovito će zaštititi vaše biljke od ovih nametnika.
Provođenjem ove mjere zaštite osigurajte sigurnost svojih rajčica, paprika, krastavaca, patlidžana, jagoda, mahuna i tikvica. Naš vodič korak po korak pokazat će stvaranje snažnog prirodnog insekticida koji eliminira potrebu za kemijskim rješenjima. Odvojite trenutak i pogledajte videozapis s uputama u nastavku za sveobuhvatno razumijevanje procesa.
BONUS:
Pripremite se da vas iznenadi izvanredna tehnika: skrivena formula za uzgoj obilnih vreća krumpira. Ovaj sveobuhvatni priručnik sadrži detaljan pregled besprijekornog procesa za uspješan uzgoj krumpira. Prvi korak je od iznimne važnosti – pažljivo odabrati idealan sjemenski krumpir. Preporučljivo je odlučiti se za certificirani sjemenski krumpir koji je poznat po izuzetnoj produktivnosti i otpornosti na bolesti. Prije sadnje osigurajte da je sjeme krumpira prošlo proces klijanja tako da ga pohranite na hladnom i osunčanom mjestu. Sada prijeđimo na pakiranje vaših stvari. Uhvatite torbu i preklopite joj strane, smanjujući njezinu visinu za pola. Kako bi se pojednostavio proces sadnje krumpira, mogu se poduzeti određeni koraci. Kako biste pospješili pravilnu drenažu, probušite više rupa na dnu vrećice.
Započnite ravnomjernim raspršivanjem kombinacije zemlje za posude i komposta ili stajnjaka, stvarajući sloj koji je dubok otprilike 4-6 inča na dnu vreće. Osigurajte da je sjemenski krumpir ravnomjerno raspoređen po tlu, održavajući udaljenost od oko 5 inča između svakog. Broj korištenih sjemenki krumpira može varirati ovisno o veličini vrećice, no preporuča se započeti s 3-5 sjemenki. Nakon što su sjemenke krumpira posađene, pokrijte ih slojem zemlje debljine otprilike 4-6 inča. Ključno je osigurati da tlo bude dovoljno vlažno, a da ne postane pretjerano zasićeno.
Nakon što završite ovaj korak, zatvorite poklopac posude i strpljivo čekajte da krumpir naraste. Prijeđite na peti korak postupnim uključivanjem okolnog tla u proces. Kada biljke krumpira dostignu visinu od otprilike 12 inča, nježno presavijte stranice vrećice i dodajte još zemlje da pokrijete donji dio biljaka. Ponavljajte ovaj postupak dok se vrećica potpuno ne napuni. Metoda poznata kao “trening” potiče proizvodnju više gomolja duž potopljenih stabljika. Kako bi se postigao optimalan rast, ključno je održavati stalnu razinu vlage za krumpir.
Adekvatno zalijevanje je imperativ, osobito tijekom sušnih razdoblja. Za dodatni poticaj u rastu, imate mogućnost primjene dobro izbalansiranog gnojiva sa sporim otpuštanjem svaka četiri tjedna. Ostanite oprezni protiv štetočina i bolesti provodeći rutinske inspekcije svojih biljaka krumpira. Bitno je biti pažljiv i identificirati sve znakove zaraze štetočinama ili bolestima. Kako bi se riješili tipični problemi poput krumpirove plamenjače, savjetuje se odabrati sorte krumpira koje su otporne na ove probleme i potiču odgovarajući protok zraka oko spremnika. Jednom kada lišće krumpira počne venuti i poprimati žutu nijansu, to znači da je spreman za berbu. U ovom je trenutku ključno prestati zalijevati biljke, dopustiti krumpiru da se osuši nekoliko dana prije nego što nastavite s berbom. Da biste sakupili krumpir, jednostavno preokrenite vrećicu i pažljivo prosijte zemlju.