Oglasi - Advertisement
Bez sumnje jedan o  najpopularnijih voditelja u Jugoslaviji je svakako on . Godine 2005. svijet se oprostio od Milovana Ilića Minimaksa, vrhunske ličnosti koja je doprinijela rastu bezbrojnih izuzetnih ličnosti, čija imena i danas odzvanjaju. Njegovo nasljeđe uključuje brojne intervjue, aforizme i duhovite anegdote. Ne samo da je njegov život bio ispunjen izvanrednim iskustvima, već je postojao i izrazit nedostatak tradicije u njegovom ličnom životu i pristupu njegovim nastupima. Poznat po svom šarmu, oštroumnosti i oštrom intelektu, Milovan Ilić Minimaks objavio je impresivnih sedam knjiga ispunjenih aforizmom i dve pesme.
Rođen 1938. godine u malom mestu Lipnica kod Kragujevca, rodno mesto igra važnu ulogu u njegovoj životnoj priči. Godine 1957. dolazi u Beograd sa namerom da studira pravo. Nakon što je u početku objavljivao šaljive tekstove u časopisu Politico, ubrzo se okreće satiričnom listu “Jež” i 1967. godine osniva vlastiti radijski program “Minimax”, nastojeći pronaći balans između minimuma riječi i maksimuma muzike. Emisija mu je donijela čuveni nadimak, donijevši njemu i emisiji neviđenu slavu za samo mjesec dana. Na početku predstave u više navrata publici bi govorio „Dragi, dragi“, a opraštao se jednostavnim, ali jasnim „Zbogom, nemoj više“. U to vrijeme smatralo se prilično hrabrim koristiti neformalno “vi” kada se razgovara s gostima. Muzika koju je svirao bila je privlačna i tržišna, a njegovi nastupi osvojili su publiku. Uprkos velikom uspjehu, program je naglo prekinut nakon pet godina rada i smatran je ništa drugo do smeće i glupost. Neustrašiv, Milovan je ubrzo pokrenuo novu emisiju koja se emituje svake nedelje u podne. Kultni šou, poznat kao “Tup-tup”, trajao je impresivne 22 godine.
Iznenađujuće, i to je iznenada prestalo, bez ikakvog razloga. Prema njegovim tvrdnjama, vjerovao je da se njegov život može sažeti u sedam sati ili sedam minuta, naglašavajući njegovu uzbuđenost i zabavu uprkos izostanku velikih događaja. Pionir u netradicionalnim prezentacijama, poznat je po kombinaciji humora, duhovitosti i upečatljivih melodija sa tradicionalnim najavama. Ipak, u svojoj srži, on ostaje pisac, vođen svojim darom za pripovijedanje. Nakon razvoda njegovih roditelja, njegova majka je ponovo pronašla ljubav i ponovo se udala, što je navelo njegovog očuha da donese saosećajnu odluku da usvoji napuštenu devojčicu iz niške bolnice. Kada se razbolio, Kemal Monteno i Arsen Dedić dali su sve od sebe da se on liječi u Padovi, pokazujući blizak kontakt sa njim i njegovim kolegama. Ipak, njegove lične interakcije sa slavnim ličnostima uvijek su bile napete. Minimax je naglasio da se ne seća da su mu u kuću ušli pevači ili učesnici emisije, jer čvrsto veruje u razliku između posla i lične privatnosti.
Lepa Brena je dobila nadimak “Minimaks” jer je kao mlada započela obećavajuću solo karijeru i našla stalni posao u novosadskom hotelu Park. PGP RTS objavljuje svoj debi album u saradnji sa poznatim kompozitorom Milutinom Popovićem Zaharom. Pažnju je privukao nastup benda u programu “Hit parade”, a posebno pesma “Čačak”. Međutim, video nije emitovan zbog odeće koja otkriva. Kasnije je Milovan Ilić Minimaks objavio pesmu u svojoj emisiji i Breninom nadimku dodao pridev “lepa”. Pevačica nastavlja da postiže skroman uspeh i univerzalno priznanje, skupljajući brojne sledbenike širom sveta. Mladoj generaciji neshvatljiva je popularnost Milovana Ilića Minimaksa u njegovo doba, dok se stariji sa velikim zadovoljstvom sećaju njegove izuzetne jasnoće i mudrosti. Gledanost njegove emisije uvijek je bila među najboljima, a on nikada ne odbija priliku da bude voditelj.
Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here