Oglasi - Advertisement

Prisustvo kamenca u vodi predstavlja značajan izazov za pravilno funkcionisanje bojlera, jer kontinuirano uzrokuje oštećenja i bojlera i bojlera već od prve upotrebe. Prilikom odabira bojlera, ključno je uspostaviti pažljivu ravnotežu između pristupačnosti i dugovječnosti. Emajlirani kotlovi, iako su isplativiji, imaju ograničen vijek trajanja i mogu dovesti do curenja nakon pet do deset godina korištenja.

 

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

 

 

 

 

S druge strane, bojleri izrađeni od nehrđajućeg čelika su skuplji, ali nude izuzetnu izdržljivost. Kako bi se osigurala optimalna funkcionalnost i produžio vijek trajanja emajliranih bojlera, preporučljivo je redovito uklanjati naslage kamenca, najbolje svake dvije godine. Zanemarivanje ovog održavanja može dovesti do značajnog nakupljanja kamenca, koji, kako prenose lokalni mediji, može premašiti 20 kilograma. Osim toga, bitno je osigurati da je električni sistem u domaćinstvu ili stanu pravilno instaliran i uzemljen kako bi se spriječio rizik od strujnog udara.

 

 

 

 

 

Kako bi se smanjile šanse za nezgode, od izuzetne je važnosti isključiti bojler dok se tuširate. Nepravilan priključak termostata i sigurnosnih ventila predstavlja potencijalni rizik jer može dovesti do nereguliranog zagrijavanja vode u bojleru. To može dovesti do opasnog porasta pritiska unutar bojlera, što može uzrokovati eksploziju. Najefikasniji način za prevenciju ovih problema je redovno održavanje svake dvije do tri godine. Osim toga, imamo koristan savjet za svakodnevno održavanje. Čišćenje štednjaka može biti popriličan izazov, posebno kada je u pitanju ribanje ploča za kuhanje koje često nakupljaju ostatke kipuće tekućine tokom kuhanja. Hemijski proizvodi dostupni u trgovinama često nisu dovoljno jaki da uklone masnoću s ovih površina.

 

 

 

 

 

 

Uprkos svim naporima, postizanje sjajne završnice na električnim pločama za kuhanje ponekad može biti težak zadatak. Srećom, postoji jednostavan lijek koji koristi svakodnevne predmete koji se obično nalaze u domaćinstvu. Kombinovanjem navedenih sastojaka može se stvoriti pasta za čišćenje koja efikasno vraća sjaj pločama za kuvanje. Postupak podrazumijeva nanošenje paste na zaprljane ploče za kuhanje, marljivo ribanje i završetak lakiranja i laganog nanošenja ulja pomoću zgužvane aluminijske folije. Ova metoda jamči besprijekoran izgled, sličan onom potpuno novog uređaja direktno iz trgovine.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here