Selo Točka, smješteno u općini Žabari, ističe se neobičnim načinom života svojih stanovnika. Iako veći dio svog radnog vijeka provode u ustaljenom ritmu “kuća-posao”, selo se izdvaja po svojoj jedinstvenosti. Selo Točka, smješteno u općini Žabari, nadomak Požarevca, ističe se svojom neobičnom atmosferom i karakterom. Već na prvi pogled postaje jasno da se ne radi o tipičnom ruralnom naselju. S obzirom na želju da stvore naselje slično onima na Zapadu, lokalni stanovnici su se tokom 60-ih i 70-ih godina prošlog veka uputili u Austriju kako bi ostvarili značajne prihode. Ova odluka je bila motivisana željom da izgrade impozantne kuće i vile, te da obezbede sebi udoban i komforan način života. Iako spolja izgledaju impozantno, te vile su danas potpuno napuštene i nema nikog ko u njima živi.
Unutar ovih vila nalazi se bogatstvo zlatnih detalja, stilski nameštaj, mermerne površine, pa čak i asfaltirani putevi koji su čuvani obezbeđenjem i video-nadzorom. Fasade ovih zgrada krase gipsani ukrasi u obliku lavova, konja, labudova i sokolova, dok se unutar njih mogu pronaći detalji kao što su Luj Viton zavese i Versaće pločice i stolovi. Međutim, mišljenja u selu su podeljena, jer se meštani takmiče oko toga ko ima veći broj kvadrata ili luksuzniju vilu. Iako je ovo selo poznato po luksuznim vilama i ekstravagantnom izgledu, međuljudski odnosi meštana nisu uvek idilični. Kako jedna meštanka objašnjava, konflikti među meštanima su prisutni i ponekad dolazi do verbalnih ili čak fizičkih sukoba. Ona navodi primer gde je jedna osoba izjavila pretnju da će nekoga ubiti, što je dovelo do fizičkog obračuna gde je druga osoba udarena i pala na tlo. Ovo pokazuje da čak iu ovako neobičnom okruženju, međuljudski odnosi mogu biti izazovni. Očigledno je da je ovo selo doživelo značajne promene tokom godina.
Od samih početaka 1964. godine kada je prvi meštanin otišao u inostranstvo, ostavljajući svoje domaćinstvo, trend migracije se nastavio i proširio na ostale meštane. Kako je domaćinstvo tog prvog migranta napredovalo, to je služilo kao motivacija i drugim porodicama da slede isti put. Danas, većina meštana radi u inostranstvu, često u zemljama kao što su Nemačka, Austrija, Švajcarska i Italija. Ovaj trend emigracije doveo je do toga da se u selu nalazi veći broj domova nego domaćinstava, jer su neki ljudi izgradili više kuća. Takođe, većina meštana govori po tri jezika, što ukazuje na njihovu prilagodljivost i sposobnost da komuniciraju u različitim sredinama. Ove promene su donele i ekonomske koristi, ali su takođe izazvale i promene u društvenoj dinamici i odnosima među meštanima.