Oglasi - Advertisement

Danas predstavljamo nekoliko prijedloga koji vam mogu pomoći u svakodnevnom životu. Vjerojatno ste upoznati s izrekom da je šutnja zlato, idejom koja ima posebnu važnost u određenim kontekstima, uključujući vaše profesionalno okruženje.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Iako je uvriježeno mišljenje da šutnja često označava mudrost, psiholozi upozoravaju da bi otkrivanje ovih sedam konkretnih informacija vašim kolegama moglo biti štetno ako smanjite oprez. Ispod je sedam izjava koje biste trebali izbjegavati u razgovorima, osobito s kolegama: Uvidi psihologa koji zaslužuju vašu pozornost. U okruženju na radnom mjestu nije bitno dijeliti najprivatnije aspekte svog osobnog života kako biste olakšali učinkovitu komunikaciju.

Stručnjaci za psihologiju preporučuju suzdržavanje od razgovora o sedam specifičnih tema s kolegama, osobito na radnom mjestu. Kako biste osigurali svoju dobrobit i dobrobit svojih kolega, ključno je uspostaviti zdrave granice i poštivati ​​osobni prostor. Sljedećih sedam tema treba izbjegavati na radnom mjestu:

1. Duboke neizvjesnosti.

Iako je prirodno da se svatko susreće sa slučajevima sumnje, ključno je biti diskrecijski u njihovom otkrivanju. Izlaganje naše ranjivosti neprikladnim pojedincima može nas učiniti podložnima manipulaciji. Iako se sumnje mogu smatrati znakom slabosti, to nije uvijek točno. Općenito je razboritije te osjećaje podijeliti s nekim u koga imate potpuno povjerenje ili se njima samostalno nositi. Preporuka: Istaknite važnost samoprihvaćanja. Carl Rogers artikulirao je intrigantan paradoks: “Prihvaćajući sebe onakvim kakav jesam, mogu se promijeniti.

2. Prethodne pogreške

Prethodne pogreške treba smatrati vrijednim lekcijama, a ne izvorima neugodnosti. Isticanje vlastitih pogrešaka često rezultira neopravdanom pristranošću. Na primjer, poslovni čovjek je svojim kolegama otkrio značajnu grešku koju je počinio tijekom svoje karijere, a umjesto da bude pohvaljen za svoju iskrenost, naišao je na skepticizam. Preporuka: svoje pogreške smatrajte šansama za razvoj, a ne utezima koje morate nositi. Sigmund Freud je oštroumno primijetio: „Gledajući unatrag, godine nevolje izgledaju najljepše.

3. Najznačajniji snovi su krhki konstrukti koji zahtijevaju brigu, koncentraciju, a povremeno i tišinu.

Ključno je komunicirati svoje ideje s osobama koje će vas ojačati i uzdići, a ne s onima koji bi mogli potkopati vaše samopouzdanje. Negativne povratne informacije ili sumnje mogu narušiti vaše samopoštovanje i spriječiti vaš napredak. Savjet: Budite razboriti u svojim izborima. Sačuvajte svoje ambicije privatno i povjerite se samo onima koji rezoniraju s vašom strašću.

4. Zamršenost novca

Tema novca je i zamršena i osjetljiva. Uključivanje u otvorene rasprave o nečijoj financijskoj situaciji može izazvati osjećaje ljubomore, natjecanja ili čak dovesti do pokušaja manipulacije. Kao što je primijetio psiholog Daniel Kahneman, individualna percepcija novca često je iskrivljena, što može dovesti do mogućih sukoba. Preporuka: Održavajte povjerljivost u vezi s vašim financijskim poslovima osim ako se ne savjetujete sa savjetnikom od povjerenja ili razgovarate o stvarima s članovima obitelji u svrhu planiranja.

5. Obiteljske nesuglasice

Sukobe među članovima obitelji treba promatrati kao privatne stvari, budući da njihovo javno otkrivanje može rezultirati neželjenim posljedicama. Pojedinci sa štetnim namjerama mogu razviti pristranu percepciju vaše obitelji i iskoristiti te informacije za vlastitu korist. Preporučljivo je obiteljske nesuglasice rješavati u krugu obitelji ili potražiti pomoć stručnjaka. Poznata poslovica kaže: “Čuvaj svoje prljavo rublje u tajnosti.

6. Moguće je da se pojave negativne percepcije vlastitog tijela.

Iako je povremeno nezadovoljstvo vlastitim izgledom uobičajeno iskustvo, česti razgovori o tim uočenim nedostacima mogu pojačati negativne osjećaje. Što više netko izražava nesigurnosti, to one postaju više ukorijenjene u nečiji način razmišljanja, u konačnici utječući na to kako vas drugi vide. Konstruktivna preporuka je da se usredotočite na atribute koje cijenite u sebi. Njegujte stav zahvalnosti i njegujte pozitivnost tijela za tijelo koje vas svakodnevno podržava.

7. Gorčina predstavlja otrovnu emociju koju pojedinci obično gaje u sebi.

Česti razgovori o ovoj stvari s drugima mogu dovesti do ogovaranja ili pojave novih sukoba. Davanje prioriteta opraštanju donosi značajnije prednosti od zadržavanja na prošlim događajima. Preporuča se rješavanje sporova izravno s uključenima ili obrađivanje emocija kroz introspekciju. Kao što izreka kaže: “Oprost je ključ koji vas oslobađa od okova ljutnje.” Osim toga, razmislite o zapažanju Marka Twaina: “Najbolji način da sačuvate tajnu je da je nikome ne kažete.”

 

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here