Oglasi - Advertisement

U današnjem tekstu vam donosimo jednu veoma zanimljivu priču. Naime , u provinciji Shanxi, koju karakterizira prozirno žuto tlo pogodno za iskopavanje, koje se nalazi u Kini , živi preko 30 miliona ljudi.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Među njima je i Ma Lengshuei, 76-godišnji stanovnik ovih podzemnih nastambi. Budući da je cijeli život posvetio životu u špilji, nema namjeru iz nje izaći u dogledno vrijeme.

On boravi u pećini koja se nalazi uz južni put koji vodi od Dženana, gdje zauzima jednosobni stan. Iako su se njegov sin i snaha preselili u grad u potrazi za poslom, on ostaje čvrsto usidren u svom domu, ne pokazujući želju da se preseli. Liengshui, stanovnik Jeodunga — suštinske kineske špilje — tvrdi da je rođen u ovoj špilji i da će na kraju ondje i umrijeti. On artikulira svoje zadovoljstvo životom u špilji i nije u stanju zamisliti život izvan njezinih granica. Unatoč tradicionalnom načinu života, život u špilji je i ugodan i funkcionalan, pogotovo jer je električna energija dostupna.

U satu određenom za odmor, zavaljuje se na kang, ležaj bogate kulturne baštine. Tijekom dana, ovaj svestrani komad namještaja može se sklopiti i prenamijeniti kao stol.

Stariji gospodin tvrdi da posjeduje sve što mu je potrebno u sadašnjem okruženju, gdje se ne mora uspinjati nikakvim stepenicama, jer mu je sve lako dostupno. On izražava svoje oklijevanje da promijeni postojeće okolnosti.

Većina špilja u kineskoj provinciji Shanxi ima poseban arhitektonski dizajn. Ova konfiguracija ima izduženu komoru iskopanu unutar planine, koju karakterizira polukružni ulaz koji je često ukrašen živim poplunom ili tepihom.

Zidovi špilje ukrašeni su raznim ukrasima, uključujući portrete Mao Zedonga uz postere poznatih filmskih zvijezda izvađene iz časopisa.

Dok su neke špilje izgrađene od cigle i protežu se od planina, neke čak imaju pogodnost tekuće vode, postoje druge koje ih nadmašuju u smislu kvalitete. Ove napredne špilje međusobno su bočno povezane, omogućujući obiteljima pristup brojnim sobama unutar jedne špilje.

  • Izvještaj koji je iznio The Telegraph o Ren Shuhuu ilustrira duboku privrženost koju pojedinci posjeduju prema mjestima svog porijekla. Iako je Shuhu otišao u grad u potrazi za poslom i postigao uspjeh, namjerava se vratiti u svoje rodno mjesto, špilju, kako bi proveo godine svoje mirovine. Ovaj narativ predstavlja primjer značajne emocionalne veze koju ljudi održavaju sa svojim rodnim mjestima.

Kako kaže Reno, koji već dvadesetak godina živi u ovom gradu, ovo mjesto je idealno za stanovanje. Klima je ugodna, svježa ljeta i blage zime, što doprinosi njegovoj prikladnosti za stanovanje. Nadalje, mirno i sigurno okruženje poboljšava ukupnu kvalitetu života.

Iako se ove špilje nekim pojedincima možda ne čine primamljivima, one zauzimaju značajno mjesto u povijesnom narativu Kine. Točnije, tijekom poznatog Dugog marša 1930. godine, Mao Zedong se sklonio u jednu od ovih špilja.

Kineska tradicija ima veliki značaj za obrazovne postavke, budući da se nastava kroz povijest odvijala u okruženjima nalik špiljama.

  • David Vang, profesor arhitekture na Sveučilištu Washington, tvrdi da su najstarije priznate arhitektonske strukture špilje. Ovu tvrdnju podupiru dokazi pronađeni u špiljama u Francuskoj i Španjolskoj. Nadalje, važno je napomenuti da pojedinci u Indiji nastavljaju nastanjivati ​​špilje u suvremeno doba.

Arhitekti su nedavno pokrenuli obnovu pećinskih nastambi, a prve povratne informacije pokazuju da su stanovnici Šansa zadovoljni preinakama. Ove ažurirane špilje sada uključuju pogodnosti kao što su hladnjaci, štednjaci i perilice rublja, pokazujući njihovu praktičnost i pogodnost kao životnog prostora.

Lju Đaping, ravnatelj Zelenog arhitektonsko-istraživačkog centra, ima značajnu ulogu u napretku moderne špiljske arhitekture. Razvio je revolucionarni dvoslojni dizajn koji čuva tradicionalne elemente. Renovirane špilje sada imaju ukupno četiri prostorije, od kojih su dvije na svakoj razini.

Cheng Wei, osoba povezana s Komunističkom partijom i doživotni stanovnik jedne od špilja u regiji Janan, primijetio je da obnovljene špilje sada nevjerojatno podsjećaju na raskošne palače. Dapače, on vjeruje da se ove špilje čine ekstravagantnijim od urbanih stanova.

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here