Oglasi - Advertisement

Muzeji i slične ustanove dosljedno održavaju visoku razinu čistoće, s minimalnom prisutnošću prašine. Možda ste bili znatiželjni kako oni učinkovito čiste svoje velike prostore. Danas ćemo otkriti njihovu tajnu.

Bez sumnje, glavni prioritet za sve domaćice je održavanje doma čistim i higijenskim. Čišćenje laminatnih podova i namještaja često može dovesti do značajnih frustracija. Danas nudimo prirodno rješenje za rješavanje ovog problema.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Ako ste umorni od stalne rutine brisanja prašine ili imate samo jedan vikend na raspolaganju za temeljito čišćenje, razmislite o ovoj učinkovitoj tehnici inspiriranoj muzejskom praksom. Tajna je u glicerinu.

Da biste upotrijebili ovu jednostavnu, ali učinkovitu metodu, umiješajte nekoliko kapi glicerina u kantu vode kako biste dobili brzo rješenje za čišćenje koje će učiniti da vaši podovi zablistaju. Za temeljitije uklanjanje prašine, dodajte malu količinu glicerina u posudu s vodom.

Ovom smjesom navlažite krpu i njome očistite površine. Primjenom ove tehnike prašina će ostati neprimjetna najmanje 10 dana. Ovakav način čišćenja vrlo je cijenjen u muzejima zbog svoje učinkovitosti. Za uklanjanje mrlja na odjeći, stavite nekoliko kapi glicerina izravno na mrlju, zatim operite tkaninu u vodi pomiješanoj s malo soli.

Za uklanjanje mrlja od čaja, kave ili čokolade, pomiješajte glicerin i sol, nanesite smjesu na zahvaćeno područje i ostavite da odstoji trideset minuta prije pranja. Što se tiče njege kožnog namještaja, ogrebotine se mogu popraviti nježnim brisanjem površine pamučnom krpom navlaženom glicerinom.

Za optimalne rezultate ovaj postupak provedite dva do tri puta. Za održavanje čistih prozora pomiješajte glicerin i etilni alkohol u omjeru 1:10. Koristite ovu mješavinu na prozorima za prozirnu završnicu. Ova metoda uspješno sprječava nakupljanje prljavštine i prašine kroz dulje vrijeme. Korištenje glicerina na ovaj način može uvelike smanjiti potrebu za čestim čišćenjem, pomažući da vaš dom bude uredan i organiziran uz minimalan napor.

BONUS:

U različitim životnim razdobljima vjerojatno su mnogi ljudi razmišljali kako prepoznati pojedince sa zlim namjerama. Dr. Sohom Das, psihijatar star 44 godine, pruža važne perspektive koje nam mogu pomoći u ovom nastojanju.

Vodi kanal usmjeren na različite teme koje se tiču ​​mentalnog zdravlja i sigurnosti. Na ovom je događaju očarao svoju publiku dajući savjete o tome kako prepoznati psihopate i zaštititi se od pojedinaca sa zlonamjernim motivima. Specijalist se pozabavio važnim pitanjem koje vjerojatno pogađa brojne ljude: koje su jednostavne metode za prepoznavanje psihopata i kojih bi bitnih osobina pojedinci trebali biti svjesni kako bi izbjegli uspostavljanje odnosa s takvim ljudima?

Dr. Sohom Das, forenzički psihijatar iz Londona, pokrenuo je svoj YouTube kanal pod nazivom “Psych for Painful Minds”, gdje raspravlja o različitim temama koje se tiču ​​mentalnog zdravlja, sigurnosti i određene dinamike odnosa, kao što je koncept “ljubavnog bombardiranja”.

Prema njegovoj YouTube biografiji, on je anonimni stručnjak koji dijeli uvide iz svojih slučajeva iz stvarnog života. Nedavni video koji je prenio izazvao je značajnu raspravu, baveći se važnim pitanjem za mnoge: kako prepoznati pravog psihopata i što poduzeti ako naiđete na njega.

U ovom videu dr. Das govori o tome kako prepoznati pojedince koji imaju štetne namjere i one koji mogu biti prijetnja društvu. Također se bavi uobičajenim pitanjem koje se postavlja tijekom intervjua i podcasta, na temelju njegovih iskustava s brojnim klinički dijagnosticiranim psihopatima.
Postavlja se pitanje: “Koji pokazatelji upućuju na to da bi netko mogao biti psihopat?” Kako možete odrediti pokazuje li netko koga ste upravo susreli psihopatske osobine? Profesionalci sa značajnom stručnošću i autoritetom tvrde da se izraz psihopat odnosi na pojedince kojima je dijagnosticiran antisocijalni poremećaj osobnosti. U svom videu dr. Das govori o intrinzičnom izazovu prepoznavanja ovih osoba, budući da je ta poteškoća gotovo obilježje njihovog stanja.

  • Napominje da psihopati posjeduju izvanrednu sposobnost da se neprimjetno integriraju u svoju okolinu, slično kameleonima. Osim toga, pokazuju osobine poput šarma, humora i ljubaznosti, nalikujući tipičnim ljudima kojima je iskreno stalo do drugih. Dr. Das naglašava da prepoznavanje psihopata nije izvedivo, osobito tijekom prvih susreta.
Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here