Tamara Globa, poznata astrologinja podrijetlom iz Rusije, otkrila je da će sljedećih šest mjeseci biti posebno važni za određeni horoskopski znak. Prema njezinim riječima, osobe rođene u dinamičnom znaku Strijelca očekuju značajan financijski prosperitet, osobito do kraja 2024.
Horoskop predviđa obećavajuće rezultate za one koji su rođeni u znaku Strijelca, sugerirajući da će do kraja godine postići materijalni prosperitet, uz pozitivne pomake u svojim profesionalnim nastojanjima. Predviđaju se nove prilike i proširene perspektive, što će rezultirati značajnim povećanjem potencijala prihoda.
- Što Strijelci mogu očekivati dok se godina bliži kraju? Očekuje se da će postignuća u profesionalnim aktivnostima potaknuti duboko razumijevanje vlastite svrhe, u konačnici otkrivajući nečiji pravi životni poziv. Kao što je primijetio Globa, ovo će otkriće sigurno rezultirati osjećajem zaslužene radosti.
Ako je do sada postojao osjećaj podcijenjenosti, utješite se spoznajom da nema razloga za zabrinutost. Vaš će doprinos s vremenom dobiti priznanje, a vaša će okolina prepoznati vaše vještine i postignuća. Preostali mjeseci u godini Strijelcima nude jedinstvenu priliku da poboljšaju svoje živote, promičući i unutarnji mir i osjećaj blagostanja pod utjecajem vanjskih čimbenika.
Doista, ovo razdoblje predstavlja značajnu priliku za postizanje skladne ravnoteže između materijalnog blagostanja i unutarnjeg mira.
Događaji ove prirode su rijetki, događaju se samo ograničen broj puta tijekom života, a upravo ta rijetka kombinacija omogućuje istinsku sreću. Sljedećih šest mjeseci spremno je pružiti vam osebujno iskustvo. Po prvi put ćete otkriti da nema potrebe tražiti potvrdu ili odobrenje od drugih.
Imperativ je da se suzdržite od nuđenja opravdanja drugima u vezi sa prikrivanjem vašeg istinskog ja. Očekuje vas izvanredna prilika da u potpunosti prigrlite autentičnost. Očekuje se da će nadolazeći mjeseci u godini predstavljati razdoblje obilježeno prosperitetom, povećanom samosvijesti i napretkom u svim aspektima života.
Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) prepoznala je usamljenost kao veliki globalni zdravstveni problem, a stručnjaci upozoravaju da je njezin utjecaj na smrtnost sličan rizicima pušenja 15 cigareta dnevno. Ovaj fenomen nadilazi geografske granice i sve se više prepoznaje kao kritičan javnozdravstveni problem, koji utječe na različite dimenzije zdravlja, dobrobiti i razvoja.
Kako prenosi Guardian, Kid Mpemba, predstavnik Afričke unije pri WHO-u, tvrdi da društvena izolacija nadilazi dobne i geografske granice. Američki kirurg Vivek Murthy ističe da su zdravstvene implikacije usamljenosti usporedive s rizicima povezanim s pušenjem 15 cigareta dnevno, pri čemu su ti učinci izraženiji od onih povezanih s pretilošću i nedovoljnom tjelesnom aktivnošću.
Iako se usamljenost često doživljava kao problem koji uglavnom pogađa razvijene zemlje, Marty je primijetio da se jedna od četiri starije osobe u svim regijama svijeta susreće s osjećajem usamljenosti. U ovoj demografiji, iskustvo usamljenosti povezano je s 50 posto većim rizikom od razvoja demencije i 30 posto većom vjerojatnošću da će doživjeti moždani udar.
Na živote mladih pojedinaca duboko utječe usamljenost, a procjene pokazuju da između pet i petnaest posto adolescenata doživljava takve osjećaje; ovo uključuje 12,7 posto u Africi i 5,3 posto u Europi. Pojava kardiovaskularnih bolesti i raka povezana je s društvenom izolacijom.
Nalazi studije, koja je objavljena u časopisu “Nature”, pokazuju da su slučajevi društvene izolacije i usamljenosti povezani s povećanim rizikom od smrtnosti zbog svih uzroka, s povećanjem do 29 posto. Istraživanje je obuhvatilo više od 2,2 milijuna pojedinaca iz različitih demografskih kategorija diljem svijeta.
Točnije, povećani rizik od smrtnosti od kardiovaskularnih bolesti povezan je s društvenom izolacijom, a pacijenti s rakom dojke koji izdrže društvenu izolaciju pokazuju povećane stope smrtnosti povezane s rakom. Studija u konačnici tvrdi da posljedice epidemije usamljenosti sežu izvan zdravlja pojedinca, utječući na ljudske zajednice u cjelini.
Zajednice koje karakterizira povećana socijalna kohezija pokazuju smanjenu stopu bolesti i smrtnosti od svih uzroka za razliku od onih koje su lišene društvenog kapitala. Osim toga, takve zajednice pokazuju povećanu otpornost na prirodne katastrofe i susreću se sa smanjenom razinom nasilja. Kao rezultat toga, jačanje društvene povezanosti postalo je kritično javnozdravstveno pitanje, slično upornim borbama protiv uporabe duhana, pretilosti, i razne vrste ovisnosti.
Istraživači studije naglašavaju važnost raspodjele resursa prema strategijama koje se bave sveprisutnim problemom usamljenosti. Ove strategije obuhvaćaju unapređenje socijalne infrastrukture stvaranjem zajedničkih prostora i aktivnosti koje potiču društveni angažman, razvoj javnih politika koje daju prioritet razvoju povezanosti među pojedincima i uključivanje zdravstvenog sektora u prepoznavanje i podršku onima koji su u opasnosti od socijalne izolacije .
- Zaključak nedvosmisleno ukazuje da će strategije o kojima smo prethodno raspravljali zahtijevati znatna ulaganja i suradnju među više dionika. Međutim, implikacije nedjelovanja – i društvene i ekonomske – previše su značajne da bi se zanemarile. Uhvatajući se u koštac s izazovima društvene izolacije i usamljenosti, imamo priliku poboljšati dobrobit pojedinca i njegovati zdravije, otpornije zajednice koje služe interesima svih.