Oglasi - Advertisement

Kraj rujna idealan je trenutak za sadnju zimskih ruža. Pružamo vam sve potrebne informacije o njihovoj njezi. Krizanteme, koje se obično nazivaju zimskim ružama, treba saditi krajem rujna ili početkom listopada za optimalan rast.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Krizanteme su klasificirane kao višegodišnje biljke, ali u regijama s oštrim zimama ili planinskim terenima, jak mraz ih povremeno može ubiti. Općenito poznate kao zimske ruže, krizanteme potječu iz istočne Azije. Ime im potječe od grčkih riječi chrysos, što znači zlatan, i anthemon, što u prijevodu znači cvijet.

  • Idealno razdoblje za sadnju ovih zimskih ruža je kraj rujna i početak listopada. Krizanteme su klasificirane kao višegodišnje biljke, ali u regijama s oštrim zimama ili planinskim terenima, povremeno ih može oštetiti mraz. Mnogima poznato kao zimske ruže, ovo cvijeće svoje porijeklo vuče iz istočne Azije.

Njihovo ime potječe od grčkih riječi chrysos, što znači zlatan, i anthemon, što u prijevodu znači cvijet, ističući žutu nijansu povezanu s njima. Međutim, krizanteme dolaze u raznim bojama, uključujući žute, bordo, ljubičaste, ružičaste, crvene, bijele i višebojne varijacije. Pokazuju grmoliki rast i mogu se razmnožavati sadnjom sjemena ili reznicama. Krizanteme uspijevaju i na sunčanim i na zasjenjenim mjestima.

  • Kada se nalaze na suncu, poželjno je odabrati biljke koje imaju veći broj pupova, dok one u zasjenjenim prostorima trebaju imati više cvjetova. Kupnja više posuda s biljkama u različitim fazama cvatnje idealan je pristup. Tijekom faze cvatnje ključno je osigurati da krizantema dobije odgovarajuću količinu vode, što zahtijeva svakodnevno zalijevanje. Idealno tlo za ovu biljku je humusno.

Iako uspijeva na vlazi, važno je izbjegavati prekomjerno zalijevanje; stoga, male količine vode treba osigurati svaki dan, a ne dopustiti da postane vodena. Kako bi se sačuvali i ljeti, bitno ih je dosljedno zalijevati i spriječiti njihovo isušivanje. Da bi krizanteme nastavile cvjetati tijekom cijele sezone, potrebno je ukloniti mrtve cvjetove, omogućujući biljci da svoju energiju usmjeri na razvoj novih pupova.

Za najbolje šanse za preživljavanje, preporučljivo ih je presaditi iz lonca u zemlju tijekom proljetnih i ljetnih mjeseci, jer je biljci potrebno nekoliko mjeseci da se ukorijeni. U suprotnom, vjerojatnost izdržavanja zime i mraza značajno se smanjuje.

Korištenje busena koji je već uspostavljen znači da se nećete morati brinuti da će se isušiti; međutim, idealno vrijeme za sadnju je sada, kraj rujna i početak listopada. Kako biste pospješili rast, mogli biste razmisliti o upotrebi gnojiva namijenjenog cvjetnicama koje će im pomoći da nastave cvjetati od rane jeseni do gotovo kraja zime.

BONUS :

Briga o biljkama zahtijeva određenu razinu predanosti i truda, a redovito zalijevanje je najvažniji aspekt. Ovo može predstavljati izazov ako ste odsutni dulje od tjedan dana.

Planiranje putovanja zahtijeva pažljivu organizaciju, a među zadacima koje trebamo riješiti je i zalijevanje cvijeća i ukrasnog bilja u našem domu.

Ako vaši prijatelji ili susjedi nisu dostupni za pomoć, evo nekoliko tehnika “samozalijevanja” koje mogu pomoći u održavanju vaših biljaka na životu tijekom vrućih ljetnih dana dok ste odsutni. Trik sa užetom

Možda ste upoznati s klasičnom metodom koja uključuje veliku zdjelu napunjenu vodom i komad pamučnog konca. Napunite posudu s onoliko vode koliko može primiti, a zatim je konopcem povežite s loncem u kojem se nalazi biljka.
Biljka će upiti potrebnu količinu vode preko užeta, što ovu metodu čini savršenom kada ste odsutni nekoliko dana.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here