Bolovi u zglobovima, kostima i mišićima mogu uvelike utjecati na svakodnevne aktivnosti. Brojni ljudi pate od uobičajenih stanja kao što su reumatizam, išijas, giht i artritis.

U svojoj knjizi “Život bez bolesti”, Ernst Gunther, istaknuta figura njemačko-američkog pokreta sirove hrane, nudi prirodne lijekove za ublažavanje ovih tegoba. Posebno učinkovit recept predstavljen u njegovoj knjizi je prirodni oblog namijenjen uklanjanju boli iz tijela.

Komponente za izradu obloga: Ovaj jednostavan oblog koristi lako dostupne prirodne sastojke koji mogu ublažiti bol i nelagodu.

Bitne komponente:

Krumpir
Sjemenke lana i crveni luk ključni su sastojci. Za pripremu obloge žlicu lanenih sjemenki pomiješajte s 2,3 decilitra vode i kuhajte oko 10 minuta dok se smjesa ne zgusne i postane škrobna. Dok se sjemenke lana kuhaju, operite i naribajte nekoliko komada krumpira, pazeći da kožica ostane netaknuta. Zatim narendajte glavicu crvenog luka srednje veličine.
Nakon što se voda u kojoj su sjemenke lana ohladila, umiješajte naribani krumpir i luk i sve dobro promiješajte. Na kraju, procijedite smjesu kako biste uklonili višak tekućine.

Primjena obloga može se raditi na različitim dijelovima tijela, ovisno o mjestu vaše nelagode. U nastavku su neki primjeri njegove primjene:

Za bolove u nožnim prstima i petama: smjesu stavite u stare rukavice ili čarape. Nosite ih na rukama ili nogama i pokrijte plastičnom vrećicom kako biste izbjegli curenje.
Za ublažavanje bolova u leđima, kukovima ili koljenima: Stavite smjesu na komad čiste gaze. Nanesite gazu na zahvaćeno područje i pričvrstite je zavojem. Pazite da zavoj nije pretjerano stegnut kako biste izbjegli ometanje cirkulacije krvi.

Kada staviti oblog: Idealno vrijeme za korištenje obloga je navečer, neposredno prije spavanja. Treba ga ostaviti na zahvaćenom području tijekom noći i ukloniti ujutro. Nakon toga isperite zahvaćeno područje toplom vodom i bacite korištenu smjesu.

Ovaj oblog, sastavljen od krumpira, crvenog luka i sjemenki lana, učinkovito se bori protiv upala i tjelesnih bolova. Jednostavan je za izradu i primjenu, pruža olakšanje kod stanja poput reume, artritisa, gihta i išijasa. Iako služi kao prirodni lijek, preporučljivo je posavjetovati se s liječnikom ako simptomi ne pokazuju poboljšanje.

BONUS TEKST:

Brojne su Arapkinje prepoznatljive po mladolikom izgledu iu svojim šezdesetima, dok mnoge žene s naših prostora nerijetko počinju opažati sjaj već u tridesetima. Temelj njihove ljepote može se pripisati nekolicini jednostavnih, ali snažnih principa za njegu kože i održavanje tijela. Ovdje navodimo pet osnovnih metoda koje arapske žene koriste za očuvanje svoje mladosti i vitalnosti.

1. Pune i uredno njegovane obrve
Istaknuto obilježje koje se povezuje s arapskim ženama su njihove guste obrve, koje se smatraju znakom ljepote i mladosti. Umjesto da ih često čupaju, obrve održavaju posebnim uljima kako bi bile guste i zdrave. Čak i kada stare, arapske žene rijetko posežu za pincetom, radije prihvaćaju prirodan izgled svojih obrva, što naglašava njihov mladenački izgled.

2. Istaknute oči – zagonetan pogled
Oči služe kao pogled u dušu, pojam koji arapske žene prihvaćaju svim srcem. Iako često nose tradicionalnu odjeću koja skriva velik dio njihove figure, njihov primamljiv i zagonetan pogled dosljedno je istaknut crnom olovkom za oči. Ova prastara praksa poboljšanja očiju ne samo da ulijeva osjećaj mističnosti, već ih također čini živahnijima i mladolikima.

3. Dosljedni odlasci u hamam
Tradicionalna istočnjačka kupka poznata kao hamam ključna je za rutinu njege kože arapskih žena. Ove kupke ženama pružaju priliku za čišćenje kože i uklanjanje toksina iz tijela. Znojenjem u hamamu mogu se skinuti gornji slojevi oštećene kože, što rezultira svjetlijim, elastičnijim i glatkijim tenom lica i tijela. Ova praksa temeljitog čišćenja pomaže u održavanju njihovog mladenačkog sjaja.

 

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here