U nastavku današnjeg članka pisat ćemo o bolesti štitne žlijezde. Naime , mnoge osobe ne znaju da na prirodan način mogu ublažit ili čak izliječiti simptome štitne žlijezde. Danas vam otkrivamo jedan napitak.

Ovaj ukusni napitak uključuje nekoliko komponenti koje poboljšavaju funkciju štitnjače, a istovremeno služi kao izvor vitamina, minerala i antioksidansa od kojih svi mogu imati koristi.

Recept

Ovaj ukusni napitak uključuje razne sastojke koji potiču rad štitnjače, a istovremeno je prepun vitamina, minerala i antioksidansa od kojih svi mogu imati koristi.

Recept koji je dala certificirana holistička nutricionistica Syeda Kiran Zahra Hussain uključuje sljedeće sastojke:

Sedam šalica izvorske ili filtrirane vode, jedna šalica čistog soka od brusnice, četvrtina žličice sušenog đumbira, pola žličice cejlonskog cimeta, četvrtina žličice muškatnog oraščića, tri četvrtine šalice svježe iscijeđenog soka od naranče i četvrtina šalice svježe iscijeđen sok od limuna.

priprema:

Stavite vodu na vatru i, prije nego što zavrije, dodajte sok od brusnice. Zatim dodajte začine i ostavite smjesu da se kuha na najslabijoj vatri 20 minuta. Kad se ohladi na sobnu temperaturu, umiješajte sok od naranče i limuna. Ovaj recept daje dovoljno za jedan dan.

Skrivene prednosti napitka za štitnjaču za zdravlje.

Brusnice služe kao izvrstan izvor joda, ključnog za održavanje zdravlja štitnjače, a ove bobice sadrže do 400 mcg, što ih čini jednim od najboljih prirodnih izvora ove hranjive tvari. Dovoljna konzumacija joda pomaže u detoksikaciji tijela i igra ključnu ulogu u regulaciji metabolizma, rasta i razvoja.

Đumbir je postao nadaleko priznat ljekoviti začin, a svoju popularnost zaslužuje zbog svoje učinkovitosti. Jedna od njegovih značajnih dobrobiti je njegov pozitivan učinak na štitnjaču. Bogata je magnezijem, mineralom koji je neophodan za liječenje poremećaja štitnjače. Nadalje, đumbir posjeduje protuupalna svojstva, koja mogu pomoći u sprječavanju upale povezane s hipotireozom.

Cimet služi kao svestrani lijek za štitnu žlijezdu. Posjeduje ekstrakt koji značajno pridonosi protuupalnim funkcijama promicanjem ekspresije razina mRNA u regijama povezanim s proupalnim citokinima. Jednostavno rečeno, korištenje cimeta u medicinske svrhe moglo bi biti presudno u liječenju slabog rada štitnjače. Nadalje, protuupalna svojstva cimeta također pomažu smanjiti otpornost na inzulin, koja je usko povezana s pojavom Gravesove bolesti.

Muškatni oraščić djeluje kao prirodno sredstvo za podizanje raspoloženja i smirenje, a istovremeno potiče metaboličku aktivnost.

Bogat vitaminom C, sok od naranče igra ključnu ulogu u raznim tjelesnim funkcijama. Sadrži uravnoteženu mješavinu fruktoze i glukoze, zajedno s mineralima magnezijem i kalijem. Osim toga, pozitivno utječe na štitnu žlijezdu i podiže razinu glukuronske kiseline, pomaže u vezivanju i uklanjanju toksina iz tijela te podržava pravilan rad hormona.

Limunov sok nudi bogat nutritivni profil i izvanredna ljekovita svojstva za razne bolesti, pomaže u detoksikaciji i jača imunološki sustav.

Hipotireoza nastaje kada štitnjača ne uspijeva proizvesti dovoljno hormona. Ovo stanje pogađa osobe svih spolova, iako se češće viđa kod žena starijih od pedeset godina. Štitnjača igra ključnu ulogu u regulaciji metabolizma, a neadekvatne razine hormona mogu usporiti tijelo zajedno s raznim procesima, uključujući metabolizam i tjelesnu temperaturu. Ako se ne riješi, može dovesti do značajnih zdravstvenih problema.

Za osobe sa smanjenim radom štitnjače savjetuje se da ovaj napitak konzumiraju svaki dan. Uz to, unesite hranu s visokim sadržajem vitamina B kompleksa i željeza, zajedno s morskim povrćem poput alge i nori alge. Također je korisno povećati konzumaciju hrane bogate vitaminom A, uključujući slatki krumpir, mrkvu ili bundevu.

Woman palpation her neck, examine thyroid gland. Enlarged thyroid gland, close up. Medical ultrasound diagnostics of the thyroid gland on background

Uobičajena smjernica je konzumiranje hranjive i organske hrane koja je bogata antioksidansima.

Klonite se namirnica koje mogu poremetiti rad štitnjače, poput brokule, zelja, cvjetače, kelja, špinata, repe, soje, kikirikija i senfa.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here