Preobrazio je odbačene letjelice u prepoznatljive smještaje koji pružaju idealno utočište za ljubitelje zrakoplovstva.

Bivši pilot John Kotwicki polako stvara svoje zrakoplovno čudo na Aljasci, pretvorivši dvije letjelice u prekrasan smještaj za svoje posjetitelje.

Omogućuje elegantno opuštanje, a sadrži podno grijanje, roštilj i hidromasažnu kadu. Prvotni transformirani zrakoplov, američki DC-6 iz 1950-ih, pretvoren je u Airbnb s dvije spavaće sobe i jednom kupaonicom koji uključuje kamin smješten u krilu. Dodatno, tu je i DC-9, koji se može pohvaliti s tri spavaće sobe, dvije kupaonice i sadržajima kao što su sauna, hidromasažna kada i podno grijanje.

Avioni pretvoreni u prepoznatljive rezidencije pružaju idealan bijeg za ljubitelje zrakoplovstva, zajedno sa sadržajima poput saune i kamina.

Ljubitelji zrakoplovstva pronaći će idealno utočište u ovim zrakoplovima pretvorenim u jedinstvene rezidencije. Na Aljasci, bivši pilot John Kotwicki postojano stvara vlastiti privatni raj, već je dvije letjelice pretvorio u izvanredan smještaj za svoje posjetitelje.

Kotvickijeva ambiciozna vizija da uspostavi “vlastiti mali zabavni park u zračnoj luci” tek je na početku. Nakon što je s vođenja škole letenja na Floridi postao komercijalni pilot, Kotvicki napominje da je njegova stranica koja se brzo razvija kontinuirani pothvat, s planovima za nove značajke koje su već u izradi. U početku je lokacija obuhvaćala samo pistu, ali se od tada proširila na nešto više od 100 hektara, s izgradnjom kabina za njegove studente leta i, nakon toga, smještaja za turiste željne doživljaja panoramskih letova.

Kotvicki je za CNN rekao: “Predložio sam da podignemo koncept. Pretvoriti stari avion u rezidenciju bilo bi fantastično. Uljepšajmo njegovu ljepotu dodavanjem jacuzzija u krilo i roštilja. Ako nabavimo još dva, imat ćemo tri! Imam dara za pretjerivanje!” Nadalje je primijetio: „Ugodno je, bilo da se radi o odraslima koji cijene prostor ili o djeci koja jure cijelom dužinom zrakoplova, ispunjena uzbuđenjem jurnu u kokpit. Iako može biti frustrirajuće, stresno, neodoljivo i skupo poduzeti takve projekte, rezultat je definitivno vrijedan.”


Prvi zrakoplov koji je prošao preinaku bio je američki DC-6 iz 1950-ih, koji je nekoć služio za dostavu tereta i goriva u izolirana sela na Aljasci. Sada je pretvoren u Airbnb s dvije spavaće sobe i jednom kupaonicom s ložištem na krilnoj palubi, s uobičajenim cijenama koje se kreću oko 448 dolara po noćenju. Nedavno su postale dostupne rezervacije za DC-9; ovaj avion se može pohvaliti s tri spavaće sobe, dvije kupaonice, saunom, hidromasažnom kadom i podnim grijanjem, primajući do sedam gostiju po cijeni od približno 849 USD po noćenju.

U tijeku su napori da se stvori još jedan uzbudljiv dodatak, Boeing 727, dizajniran kao prostor za okupljanje gostiju za povezivanje i druženje. Kotvicki je za CNN podijelio: “Unutra će biti prostrana kuhinja i veliki blagovaonski stol za zajedničke obroke. Također ćemo predstaviti whirlpool na krilima i kaučima. Naposljetku, posebno sam oduševljen krovnom terasom, koja će uključivati ​​udobno vatrište za zajedničko opuštanje.”

Kotvicki je nedavno nabavio četvrti zrakoplov—Fairchild C-119 Flying Boxcar, vojni transportni avion proizveden između 1949. i 1955. Dodatno, trenutno se gradi kontrolni toranj sa staklenom kupolom od 60 stopa (18,3 metara), koji će služiti kao Airbnb smještaj, omogućujući gostima da iz udobnosti svojih kreveta uživaju u prekrasnom sjevernom svjetlu Aljaske.

Prema Kotvickom, proces lociranja novog aviona za lokaciju obično traje osam do devet mjeseci; međutim, otkrio je da je dobivanje dozvola za njihovo pretvaranje u smještaj prilično jednostavno zbog niske gustoće naseljenosti područja u ruralnoj Aljasci.

On Aljasku naziva “samo hladnom prašumom”, što komplicira održavanje aviona, što dovodi do računa za grijanje koji mogu porasti do 2000 dolara mjesečno tijekom hladne zime. No, vjeruje da krajolik koji oduzima dah uistinu opravdava izazove i “čini ga posebnim.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here